اتحادیه اروپا تحریم های بلاروس را تمدید کرد

[ad_1]

رویدادهای برتر

تحریم های جدید برای بلاروس

اتحادیه اروپا لیست تحریم های بلاروس را گسترش می دهد. سفرای اتحادیه اروپا روز چهارشنبه توافق کردند. این تحریم ها اکنون 78 نفر و هفت شرکت را تحت تأثیر قرار خواهد داد که به طور فعال علیه اعضای مخالف بلاروس مداخله می کنند. برخی از این اسامی مستقیماً به فرود اجباری هواپیمای Ryanair در مینسک در ماه مه و بازداشت روزنامه نگار مخالف رامان پراتاسویچ مرتبط است. این 27 نفر همچنان اعلام می کنند که انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته در بلاروس تقلب شده است ، که در آن الکساندر لوکاشنکو رهبر اقتدارگرا بار دیگر پیروز شد.

بانک جهانی به بیت کوین به السالوادور کمک نخواهد کرد

بانک جهانی درخواست کمک سالوادور در استفاده از بیت کوین به عنوان پول رسمی ملی را رد کرده است. به گفته سخنگوی این موسسه ، به دلیل کمبودهای شفاف و زیست محیطی معروف ترین ارز رمزپایه این امکان وجود ندارد. جمهوری آمریکای مرکزی این ماه برنامه خود را برای تبدیل شدن به اولین کشور در جهان پذیرفته شده بیت کوین به عنوان مبلغ قانونی اعلام کرد. وزیر دارایی سالوادور ، الخاندرو زلایا ، متعاقباً درخواست کمک فنی از بانک جهانی کرد. بیت کوین در روز چهارشنبه ضعیف شد و دوباره به زیر 40000 دلار سقوط کرد.

سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه ممکن است پیچیده باشد.  آیا می دانید چگونه مالیات آنها را پرداخت کنید؟

از بازارها و بورس ها

سهام ایالات متحده با قرمز به پایان رسید ، در حالی که سهام اروپا رشد کرد

سهام ایالات متحده روز چهارشنبه ضعیف شد. این بیانیه فدرال رزرو ایالات متحده ، که دیروز گفت افزایش نرخ بهره ممکن است در سال 2023 اتفاق بیفتد ، کمک کرد. یک سال زودتر از آنچه در ابتدا محاسبه شده بود. شاخص داوجونز 0.77 درصد از دست داد. S&P 500 گسترده تر 0.54٪ افت کرد و Nasdaq Composite 0.24٪ از دست داد. بازارها در اروپا بیشتر تقویت شده اند. STOXX Europe 600 در سطح اروپا 0.23 درصد رشد کرد. CAC 40 فرانسوی 0.2 درصد تقویت شد و FTSE 100 انگلیس 0.17 درصد افزایش یافت. تنها استثنا DAX آلمان بود که با افت 0.12٪ بسته شد.

IPO ناموفق راه اندازی انگلیس

دیروز خرده فروش آنلاین مبلمان انگلیس Made.com در بورس اوراق بهادار لندن نمایش تلخی را تجربه کرد. برای اولین بار ، این شرکت به مردم پیشنهاد داد که سهام خود را به ارزش 200 پنس برای یک اوراق بهادار معامله کنند. بنابراین شرکت در طول عرضه IPO به ارزشیابی 775.3 میلیون پوند ، تقریبا 24 میلیارد کرون رسید. با این حال ، اندکی پس از افتتاح بازار و در نهایت بسته شدن 186 پنسی سهم Made.com هشت درصد کاهش یافت. Made.com یازده سال پیش تاسیس شد. امروز 650 نفر اشتغال دارد و سال گذشته به گردش مالی 247.3 میلیون پوند دست یافت. کالاهای خود را نه تنها در انگلیس ، بلکه در آلمان ، اتریش ، فرانسه و اسپانیا نیز به فروش می رساند. تا سال 2025 ، این کشور می خواهد فراتر از اروپا گسترش یابد و فروش خود را به 1.2 میلیارد پوند در سال برساند.

صدای جیر جیر روز

“انجام شد ، دوستان. من از اولین سفر خود به عنوان رئیس جمهور به کاخ سفید برمی گردم. پس از یک هفته شلوغ ، واضح است که آمریکا بازگشته است ، اتحاد ما قوی تر از همیشه است ، و ما آماده مقابله با سخت ترین جهانی هستیم امروز با متحدان ما به چالش می کشد. “

رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن از نتیجه اولین سفر خود در اقیانوس ، که طی آن در اجلاسهای G7 و ناتو شرکت کرد ، استقبال می کند. روز گذشته وی همچنین برای اولین بار شخصاً با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دیدار کرد. وی تعاملات آنها را “سازنده” توصیف کرد.

امروز این اتفاق خواهد افتاد

  • یک کنفرانس بین المللی مجازی در حال برگزاری است که در آن اهدا کنندگان سعی در برنده شدن دارند پول برای ارتش لبنان. به دلیل بحران اقتصادی در این کشور ، هیچ مزدی برای سربازان ندارد.
  • اتفاق خواهد افتاد جلسه وزرای دارایی منطقه یورو.
  • وزیر خزانه داری آمریکا جانت یلن برای سخنرانی در کمیته مالی مجلس پارلمان بودجه ایالات متحده برای سال مالی بعدیکه در ماه اکتبر آغاز می شود.
  • گزارش نهایی از توسعه تورم در اتحادیه اروپا برای ماه مه
  • باشگاه اتومبیل آلمان حمل و نقل را منتشر خواهد کرد پیش بینی کاروان ها در بزرگراه های آلمان برای تعطیلات تابستانی آینده.[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *