اجاره ها دیگر ارزان نیستند. آنها امسال دوباره شروع به رشد می کنند

[ad_1]

وضعیت در سال گذشته به کاهش قابل توجه قیمت اجاره در جمهوری چک کمک کرده است. این بیشتر در پراگ مشهود بود ، جایی که بازار نیز با خروج گردشگران و دانشجویان مشخص شد. به عنوان مثال ، به گفته پورتال UlovDomov.cz ، قیمت آپارتمان یک خوابه با آشپزخانه به طور متوسط ​​دو هزار تا 14 هزار تاج در ماه کاهش یافته است.

اما کارشناسان هشدار می دهند که قیمت های پایین مدت زیادی دوام نخواهد آورد. “از سه ماهه گذشته ، ما شاهد کاهش قیمت اجاره در پاییز ، عمدتا در سراسر جمهوری چک بوده ایم. میانگین برای کشور حتی افزایش یافته است ، و متوسط ​​برای پراگ “، خلاصه توسعه قیمت هندریک مایر ، مدیر عامل Bezrealitky.cz و رئیس گروه خدمات مسکن اروپا.

با این حال ، کارشناسان در مورد افزایش قابل توجه قیمت توافق ندارند. به گفته آنها ، توسعه بیشتر وضعیت کروناویروس بسیار مهم خواهد بود. توسعه مثبت مطلوب باعث بازگشت دانشجویان و احیای گردشگری می شود. علاوه بر این ، همراه با افزایش قیمت مسکن ، اجاره بها می تواند یک پنجم افزایش یابد.

“ما انتظار داریم در دوازده ماه آینده قیمت اجاره افزایش چشمگیری داشته باشد. در پراگ ، ما انتظار افزایش بی سابقه تا 20 درصد را داریم. ویکتور میزلیک ، مدیر بازرگانی GarantovanyNajem.cz اظهار داشت: در برنو و سایر شهرهای بزرگ 10 درصد “.

پورتال تبلیغاتی Bezrealitky.cz انتظار چنین افزایش چشمگیر قیمت اجاره را ندارد. هندریک مایر می گوید: “ما قطعاً نمی توانیم در مورد بازگشت قیمت ها از سال 2019 قبل از پیش بینی صحبت کنیم ، گردش مالی هنوز اندک است.”

Airbnb فصل بدتری را در پراگ نسبت به سال گذشته تجربه می کند.  شرکت های مدیریت بازار را ترک می کنند

همه گیری ویروس کرونا همچنین اولویت های مستاجران را تغییر داده است. محدودیت های رفت و آمد و حضور باعث افزایش علاقه به مقررات بزرگتر با امکان تفکیک زندگی شخصی و حرفه ای شده است. سال گذشته فرصت ایجاد یک محل کار راحت برای همه اعضای خانواده بسیار مهم بود.

به گفته هندریک مایر ، علاقه به اجاره آپارتمان با دفتر جداگانه خود حدود دو سوم افزایش یافته است. علاوه بر این ، پورتال Bezrealitky.cz جابجایی هدفمند مستاجران را به آپارتمان هایی با فضای کاری بهتر ، با انگیزه کار طولانی مدت در دفتر خانه ، ثبت کرده است.

قیمت املاک در سال های اخیر جهش کرده است. قیمت آپارتمان ها در پراگ بیشترین افزایش را داشته است.

امسال ، علاوه بر این ، تمایل چک ها برای پرداخت هزینه بیشتر افزایش یافته است در صورتی که خانه های آنها شرایط مطلوب تری را در شهر گرم کننده به وجود آورد. بنابراین ، آپارتمان هایی با بالکن یا تراس یا دارای تهویه مطبوع یا آنهایی که در یک مکان سبز آشکار واقع شده اند ، مطرح می شوند.

اولین داده های امسال ، که برای پرتال Bezrealitky.cz در دسترس است ، نشان می دهد که تفاوتی که مستاجران می خواهند بپردازند به سهم 14 درصد از قیمت اجاره رسیده است و صندلی های برتر حتی 26 درصد است. اگر املاک و مستغلات این مزایا را ارائه ندهد ، ارزش و علاقه آنها نسبت به آنها کاهش می یابد.

محبوبیت صندوق های املاک در حال افزایش است.  آنها ثبات عملکرد بلند مدت را ارائه می دهند[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *