انتخابات آلمان: در مقایسه با ایالات متحده یا بریتانیا ، عملاً هزینه نمی شود

[ad_1]

بر اساس گزارش اداره آمار فدرال ، آخرین انتخابات پارلمانی آلمان که در سال 2017 برگزار شد ، در مجموع 92 میلیون یورو ، حدود 2.3 میلیارد کرون برای احزاب هزینه داشت. اگرچه امسال کمی گران تر خواهد بود ، عمدتا به دلیل اقدامات بهداشتی در برابر شیوع ویروس کرونا ، اما هنوز هم به طور قابل توجهی ارزان تر از جاهای دیگر است.

به عنوان مثال ، در انگلستان هزینه انتخابات حزبی معمولاً دو برابر می شود. حزب محافظه کار بوریس جانسون نخست وزیر به تنهایی نزدیک به نیم میلیارد کرون برای آخرین مبارزات انتخاباتی هزینه کرده است. جای تعجب نیست که ایالات متحده رکورد مطلق هزینه های انتخابات است. تیم های نامزد انتخابات ریاست جمهوری جو بایدن و دونالد ترامپ با هم 14.4 میلیارد دلار یا 312.5 میلیارد دلار برای نامزدی کاخ سفید هزینه کردند.

کمپین های محدود

یکی از دلایل صرفه جویی آلمان قوانین سختگیرانه در استان های جداگانه است. در حالی که در ایالات متحده بازاریابان ماه ها قبل با تلویزیون و سایت های اینترنتی به رای دهندگان حمله کردند ، احزاب در آلمان فقط چند هفته قبل از رای گیری می توانند تابلوهای تبلیغاتی را نصب کنند. تبلیغات رادیویی و تلویزیونی نیز از نظر زمانی محدود است و فقط یک ماه قبل از انتخابات توسط احزاب پخش می شود.

در یک نگاه: هزینه کمپین ها و

احزاب سیاسی آلمان نیز به طور سخاوتمندانه از دولت یارانه می گیرند. بودجه دولتی ، همراه با کمک اعضا ، بزرگترین منبع تامین بودجه احزاب است. در سال 2021 ، گروه های سیاسی آلمان در مجموع 200 میلیون یورو از خزانه داری فدرال دریافت می کنند و البته بخشی از این پول توسط حزب برای تبلیغات انتخاباتی استفاده می شود.

همچنین مطمئناً جالب است که آلمان هیچ محدودیتی در میزان هدایای حمایتی شرکت ها و افراد ندارد. تنها در صورتی که ارزش هدیه بیش از 50 هزار یورو باشد ، این واقعیت باید به مجمع فدرال اطلاع داده شود.

هدیه ای از طرف سرمایه گذار بیت کوین

علیرغم قوانین آرام ، کمکهای بزرگ نادر است. تا کنون بالاترین میزان قبل از انتخابات امسال ، توسعه دهنده نرم افزار و سرمایه گذار ارزهای رمزنگاری شده موریتز اشمیت، که در بهار با یک میلیون یورو از حزب سبزها حمایت کرد. اشمیت در آن زمان به AP گفت: “من در حباب بیت کوین بسیار ثروتمند شدم و منتظر فرصت مناسب بودم تا مبلغ بیشتری را به کسی اهدا کنم.”

در همان زمان ، سرمایه گذار 39 ساله از گریفسوالد اعتراف کرد که ده سال پیش بیت کوین را به قیمت چند صد یورو خریداری کرده و در طول این سالها به تدریج حدود دو میلیون یورو در فروش تدریجی آنها به دست آورده است. او حزب سبز را انتخاب کرد زیرا به محیط زیست اهمیت می دهد.

دفتر خاطرات آلمانی پیتر فیشر: استحکام سکسی است.  آلمانی ها روی جدی بودن انتخابات شرط بندی می کنند

یکی دیگر از ویژگی های سیستم انتخاباتی آلمان این واقعیت است که بر خلاف جمهوری چک یا ایالات متحده ، هیچ تفاوتی بین پول در نظر گرفته شده برای تأمین مالی کمپین و بودجه معمولی حزب وجود ندارد. مبارزات انتخاباتی یکی از فعالیتهای عادی یک حزب سیاسی محسوب می شود و سرمایه گذاری در آن در بودجه عمومی گنجانده شده است. بنابراین محاسبه هزینه های دقیق طرفین برای یک انتخاب خاص بسیار دشوار است.

لایحه انتخابات پارلمانی ملی ، که کمتر از دو هفته پس از انتخابات در آلمان برگزار می شود ، بالغ بر 1.3 میلیارد کرون است. روزنامه E15 در ماه ژوئن گزارش داد که تقریباً نیمی از آن به سازماندهی رای مربوط می شود و دولت هزینه های کمپین رکورد 670 میلیون کرون را به احزاب بازپرداخت می کند.[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *