اپل ، مایکروسافت و گوگل ثروت بی سابقه ای را ثبت کرده اند. آنها از جهش های دلتا می ترسند

[ad_1]

شرکت های بزرگ فناوری بیشترین سهم را در نقدینگی دارند. اپل ، مایکروسافت و آلفابت که متعلق به گوگل است. در مجموع 460 میلیارد دلار دارند. آمازون ، حدود 90 میلیارد دلار ، و فیس بوک ، حدود 64 میلیارد دلار ، پول بالایی دارند.

طبق S & P Global Ratings ، اینگونه است که شرکت های بزرگ فناوری بیشترین میزان پول نقد را در بین تمام شرکت های غیر مالی دارند. فقط بانک ها و دیگر شرکت های مالی پول بیشتری در حساب های خود دارند ، اما به دلیل نوع فعالیت خود از چنین بررسی هایی مستثنی هستند.

مقدار کل پول نقد در سه ماهه دوم امسال کمی بیشتر از پایان سال 2020 است. و احتمال افزایش آن وجود دارد. گرت ویلیامز ، مدیرعامل S&P Global Ratings تخمین زده است که این مبلغ تا پایان سال به 7.1 تریلیون دلار برسد.

اپل یک رکورد سود ثبت کرد.  سهامداران نیز از Alphabet و Microsoft خوشحال بودند

انباشت پول فقط مربوط به شرکت های فناوری نیست. برکشایر هاتاوی از وارن بافت با کمبود فرصتهای سرمایه گذاری با حسابهای 144.1 میلیارد دلاری تا پایان ماه ژوئن مبارزه می کند. این رقم در دسامبر سال گذشته 138.3 میلیارد دلار بود.

اگرچه انباشت پول ممکن است به دلیل نگرانی هایی در مورد توسعه بازار جهانی به دلیل اثرات ناشناخته جهش دلتا باشد ، اما بسیاری از شرکت ها پول خود را در آینده نزدیک سرمایه گذاری می کنند. بر اساس گزارش دیگری از S&P ، شرکت ها امسال 2.8 تریلیون دلار برای هزینه های سرمایه ای هزینه خواهند کرد که 15 درصد از بالاترین رکورد افزایش یافته است. با این حال ، این امر در مورد شرکت های وابسته به انرژی و منابع مواد ، که هنوز با کمبود مواد اولیه در بازار دست و پنجه نرم می کنند ، صدق نمی کند.

شرکتها همچنین برای بازخرید ، تقسیم سود و ادغام هزینه می کنند. با این حال ، به دلیل نرخ بهره پایین ، آنها بیشتر بدهکار می شوند و پول همچنان در حساب های آنها جمع می شود. این وضعیت باید حداقل تا پایان سال ، زمانی که بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را افزایش می دهد ، ادامه یابد.

کمبود محصولات و مواد اولیه[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *