این فعال ضد فساد ، که برخی اطلاعات را پنهان کرده است ، رسانه های خارجی را در پرونده بابیش می بیند

[ad_1]

وعده های آندره بابیچ ، نخست وزیر چک مبنی بر متفاوت بودن با پیشینیانش در حال شکست است ، اسناد اخیراً تجزیه و تحلیل شده نشان می دهد که وی املاک و مستغلات در جنوب فرانسه را از طریق شرکت های دریایی خریداری کرده است. این توسط روزنامه آلمانی Süddeutsche Zeitung (SZ) در پاسخ به یافته های کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی نوشته شده است. بر اساس برنامه خبری Tagesschau در تلویزیون عمومی ARD ، همانطور که پارلمانهای جمهوری چک در انتظار این هفته هستند ، این افشاگری در زمان اشتباه به بابیچ رسید. DPA همچنین گفت که بابیش مورد علاقه در انتخابات برای توضیح اقدامات خود تحت فشار بوده است.

“بابیش در سال 2009 املاک و مستغلات نماینده را به مبلغ 15 میلیون یورو (در آن زمان 381 میلیون کرون) خرید. در حال حاضر ، این برای یک فرد ثروتمند طبیعی است. به گفته روزنامه نگاران تحقیقی ، Süddeutsche Zeitung برای املاک و مستغلات ، از جمله قلعه بیگود ، که بابیچ از طریق سازه های ناشناس و پنهان خریداری کرده است ، کمی عادی است.

SZ ، که در تحقیقات Pandora Papers شرکت دارد و هدف آن کشف استفاده از شرکت های فراساحلی است ، گفت پول املاک بابیچ فرانسوی از طریق شرکت های پوسته در واشنگتن ، موناکو و جزایر ویرجین بریتانیا جریان می یابد. “همه این شرکت ها توسط آندری بابیش کنترل می شوند ، که خرید چنین ساختمان گران قیمت را مخفی کرده است. این روزنامه می نویسد: “این مرد که همیشه با نخبگان فاسد مخالف بوده است این را از مقامات چک مخفی کرده است.” وی افزود که کارشناسان می گویند مردم از چنین سیستم ترجمه ای مانند پولشویی استفاده می کنند. SZ تعجب کرد که او می خواست چه چیزی را پنهان کند؟

کارشناس پرونده جدید بابیش می گوید: توافق حقوقی دریایی چندان پیچیده نخواهد بود

تاگشاو گفت: “در گذشته ، بابیس به طور علنی نقش مدافع شفافیت و مبارز علیه فساد را ایفا می کرد.” مقررات وی با اشاره به انتخابات آینده مجلس افزود: “افشاگری در زمان بدی برای بابیش رخ می دهد.”

DPA همچنین توجه را به درگیری انتخابات و پرونده جلب می کند ، که بابیس را یکی از تعدادی از سیاستمداران معرفی شده در پروژه اسناد پاندورا توصیف می کند. این آژانس نوشت: “اتهامات تنها چند روز قبل از انتخابات پارلمانی در این کشور عضو اتحادیه اروپا به او رسید.” این مورد از سال 2009 ، یعنی از زمان ورود چند میلیاردر به سیاست “.

پلیس با یافته های Pandora Papers در مورد همه شهروندان ، از جمله بابیشا ، برخورد خواهد کرد

این مورد به طور مشابه توسط Deutschlandradio گزارش شده است ، که می گوید بابیس از انجام هر کار غیرقانونی خودداری کرده است. او همچنین به اظهارات نخست وزیر مبنی بر اینکه کل ماجرا فقط تلاشی برای سیاه نمایی وی و تأثیرگذاری بر انتخابات آینده پارلمانی بود ، اشاره کرد.

گروه رسانه ای آلمانی RND که مقاله امروز خود در مورد بابیس را با عکسی از تابلوهای تبلیغاتی نخست وزیر و شعار انتخاباتی وی “تا زمانی که بدن پاره شود” تکمیل کرد ، گفت که این پرونده کمی پیش از انتخابات برای دشواری های بیشتری برای نخست وزیر چک ایجاد شده است. مشکلاتی که بابیش درست قبل از انتخابات با آن روبرو بود نیز توسط مجله استرن ذکر شد.

رهبران انتخابات 2021: آندری بابیش (بله)[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *