بازگشت از تعطیلات: آیا باید تست منفی بدهید؟ آیا واکسیناسیون کافی است؟

[ad_1]

چک های فاقد واکسیناسیون “کامل” (دو دوز) هنگام بازگشت از حالت استراحت باید آزمایش آنتی ژن منفی یا PCR را ثابت کنند. در برخی از کشورها ، انزوا و آزمایشات متعدد اعمال می شود. هنگام بازگشت به کار ، باید خود را با آزمایش منفی به کارفرما ثابت کنید ، اما لازم نیست محل مرخصی را مشخص کنید.

برگرد سر کارت

افراد واکسینه نشده یا افرادی که در شش ماه گذشته COVID-19 را پشت سر نگذاشته اند پس از بازگشت از تعطیلات باید در محل کار خود یک تست منفی را پشت سر بگذارند.

با توجه به اقدامات اضطراری فعلی ، بدون آزمون ، کارفرما نمی تواند محل کار را ترک کند، اگر طبق نقشه مسافرتی که توسط وزارت امور خارجه منتشر شده است ، از كشورهای پرخطر آمده اند. در معرض خطر متوسط ​​یا متوسط ​​، او ممکن است با یک دستگاه تنفسی کار کند ، که باید آن را تا نتیجه آزمایش حمل کند.

کارمند معمولاً موظف است از ایمنی خود و همچنین سلامتی خود و سایر همکاران مراقبت کند. به همین ترتیب ، کارفرما باید از خطرات جلوگیری کند. این تعهد توسط قانون به وی تحمیل شده است. بنابراین ، او می تواند کارمند را به گزارش دادن داده ها دعوت کند و روشی را برای نحوه رفتار پس از بازگشت از تعطیلات ، یعنی توصیه کند. مطابق با اقدامات وزارت بهداشت. کارفرما ممکن است برای این شرایط مقررات داخلی صادر کند، سخنگوی اتاق بازرگانی چک ، میروسلاو دیرو گفت.

اطلاعات: واکسن ها بازگشت به جمهوری چک و سفر به اسلواکی را آسان می کنند

کارکنانی که می خواهند پس از بازگشت از تعطیلات در خارج از کشور آزمایش شوند ، می توانند از شبکه موجود تأمین کنندگان استفاده کنند. آنها همچنین می توانند از این واقعیت که دولت هزینه چهار آزمایش آنتی ژن و دو آزمایش PCR را در ماه پرداخت می کند ، بهره مند شوند.

در صورت سفر به منطقه یا کشورهایی که این مورد پس از بازگشت ، کارمند باید هرگونه قرنطینه اجباری را در تعطیلات برنامه ریزی شده خود لحاظ کند. گزینه دیگر درخواست کارفرما برای ارائه مرخصی بدون حقوق برای موانع کار توسط کارمند است.

بازگشت از تعطیلات: وظایف و آزمایش

قوانین بازگشت از تعطیلات اغلب تغییر می کند. در ابتدا ، آدام ووتیتک وزیر بهداشت (برای YES) اعلام کرد که افرادی که فقط در جمهوری چک اقامت خواهند داشت نیز باید در یک تعطیلات تست منفی بدهند. متعاقباً ، دولت این الزام را فقط برای تعطیلات خارجی تصویب کرد. متعاقباً ، وزارت بهداشت این مصوبه را اصلاح کرد تا افراد واکسینه شده کامل مجبور به انجام آزمایش یا قرنطینه نباشند ، صرف نظر از کشورشان. با این حال ، همه مسافران باید قبل از بازگشت کار خود را انجام دهند فرم ورود.

اگر کاملاً واکسینه نشده اید (هر دو دوز واکسیناسیون علیه COVID-19) حداقل برای مدت چهارده روز پس از بازگشت به جمهوری چک باید خود را با آزمایشات منفی و در بعضی موارد قرنطینه ثابت کنید.

پس از بازگشت به اصطلاح ایالات سبز (ایتالیا ، کرواسی یا یونان) باید ظرف پنج روز با آزمایش آنتی ژن منفی یا PCR نشان داده شود. در صورت بازگشت از ایالات نارنجی (ایرلند ، قبرس یا جزایر بالئار) باید به ترتیب قبل از ترک کشور ازمون بگذرید. قبل از سوار شدن به هواپیما ، قطار یا اتوبوس. در حالت های قرمز (به عنوان مثال اسپانیا) آزمون اجباری PCR پس از بازگشت به جمهوری چک ، نه زودتر از پنجم و نه بعد از 14 روز پس از ورود از مقصد ، اعمال می شود. در همان زمان ، فرد باید خودش را منزوی کند تا نتیجه آزمایش به دست آید. در صورت بازگشت از کشورهایی که با رنگ سیاه مشخص شده اند (به عنوان مثال تونس) اثبات آن با آزمایش PCR منفی قبل از ورود به جمهوری چک ضروری است. در همان زمان ، شما باید با رزرو تست PCR خود را ثابت کنید ، آزمایش را حداکثر 24 ساعت پس از بازگشت به جمهوری چک انجام می دهید. در اولین فرصت در روز دهم ، حداکثر در روز چهاردهم پس از بازگشت به جمهوری چک ، شما باید دوباره توسط PCR آزمایش شوید. خود انزوا تا زمانی که نتیجه آزمایش را دریافت نکنید معتبر است.

اطلاعات: ببینید جمهوری چک چگونه به واکسیناسیون علیه COVID-19 ادامه می دهد[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *