بانک مرکزی اروپا برای حمایت از رشد اقتصادی در اتحادیه اروپا خرید اوراق قرضه را کند می کند

[ad_1]

بازارها اکنون بر نشست خبری کریستین لاگارد ، رئیس بانک مرکزی اروپا تمرکز خواهند کرد. همچنین باید ارزیابی جدیدی از رشد و تورم ارائه دهد.

بانک مرکزی گفت: “هیئت مدیره معتقد است که شرایط مطلوب تامین مالی را می توان با سرعت کمی کندتر از خرید دارایی های خالص تحت برنامه خریدهای اضطراری در صورت همه گیری نسبت به دو فصل قبل حفظ کرد.” در مجموع 1.85 تریلیون یورو (47 تریلیون کرون) برای خریدهای تحت برنامه OPELPO اختصاص داده است و انتظار دارد خریدهای خود را حداقل تا مارس 2022 ادامه دهد.

تحلیلگران در یک مطالعه رویترز انتظار دارند بانک مرکزی اروپا خرید اوراق قرضه را در سه ماه آینده به 60 تا 70 میلیارد یورو کاهش دهد.

سهام ، ارزها و نظرات دیوید ناوراتیل: اروپا به خرید اوراق قرضه وابسته است

در عین حال ، بانک مرکزی بر وعده بلند مدت خود مبنی بر افزایش محرک ها در صورت بدتر شدن شرایط بازار و شرایط مالی آن تاکید کرد. “شورای حکومتی آماده است تا در صورت لزوم تمام ابزارهای خود را تنظیم کند تا از ثبات تورم در میان مدت در سطح هدف دو درصد اطمینان حاصل کند.”

نرخ بهره اصلی همچنان صفر است. خرید دارایی های APP نیز بدون تغییر است و 20 میلیارد یورو در ماه ادامه خواهد داشت.

بانک مرکزی اروپا همچنین پنجشنبه پیش بینی خود از رشد اقتصادی و تورم امسال را بهبود بخشید. وی این موضوع را با توجیه این نکته که اقتصاد منطقه یورو از همه گیری ویرانگر سریعتر از آنچه اکثر کارشناسان انتظار داشتند ، بهبود می بخشد. لاگارد گفت که منطقه یورو در سه ماهه سوم در مسیر رشد قوی قرار دارد و بانک مرکزی اروپا انتظار دارد فعالیت اقتصادی تا پایان سال در سطح قبل از همه گیری قرار گیرد. وی تاکید کرد که چشم اندازهای بهبودی آینده همچنان به موفقیت مستمر برنامه واکسیناسیون اروپایی و تعداد افراد آلوده در سراسر جهان بستگی دارد. اما اقتصاد منطقه یورو در حال بهبود است.

سناریویی ایده آل برای بیت کوین.  شرایط به رشد بیشتر مجموعه رمزنگاری سرمقاله کمک می کند

طبق سناریوی پایه بانک مرکزی اروپا ، تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) امسال پنج درصد افزایش می یابد ، در حالی که در ماه ژوئن انتظار می رفت بانک مرکزی اروپا 4.6 درصد افزایش یابد. بر اساس پیش بینی جدید ، رشد سال آینده می تواند 4.6 درصد باشد.

بانک مرکزی اروپا تورم امسال را به طور متوسط ​​2.2 درصد برآورد کرده است که در ژوئن بیش از 1.9 درصد پیش بینی شده است. افزایش قیمت کالاها ، کاهش تولید و افزایش مصرف ، بانک مرکزی اروپا را بر آن داشت تا پیش بینی خود را افزایش دهد. لاگارد گفت که پیش بینی جدید تورم را بیش از هدف 2 درصد بانک مرکزی اروپا پیش بینی می کند ، اما انتظار می رود افزایش قیمت فعلی موقتی باشد و تورم میان مدت نیز بسیار کمتر از هدف باقی بماند. به گفته بانک مرکزی اروپا ، تورم باید در سال آینده به 1.7 درصد و در سال آینده به 1.5 درصد کاهش یابد.[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *