بنزین گران ترین بنزین از سال 2014 است. قیمت ها ممکن است همچنان افزایش یابد

[ad_1]

یک لیتر پرفروش ترین بنزین 95 طبیعی در حال حاضر در جایگاه های سوخت جمهوری چک به طور متوسط ​​34.01 کرون فروخته می شود ، یک هفته پیش 9 استوتینکی ارزان تر بود. قیمت دیزل 26 استوتینکی در لیتر افزایش یافته است ، در حال حاضر رانندگان به طور متوسط ​​32.05 کرون چک در هر لیتر گازوئیل پرداخت می کنند.

در مقایسه با سال جاری ، بنزین بیش از 6.20 تاج چک گران تر است. در پایان سپتامبر گذشته ، رانندگان 5 کرون کمتر برای دیزل نسبت به زمان حال پرداخت کردند.

قیمت در مناطق مختلف می تواند تا یک تاج در لیتر متفاوت باشد. ارزان ترین بنزین در حال حاضر توسط رانندگان در منطقه Usti سوخت گیری می شود ، جایی که میانگین یک لیتر آن 33.68 کرون است. دیزل ارزان ترین منطقه زلین است و یک لیتر را به طور متوسط ​​31.72 کرون می فروشد. از سوی دیگر ، گران ترین سوخت ها توسط پمپ ها در پراگ ارائه می شود ، جایی که بنزین تقریبا 34.60 کرون قیمت دارد. متوسط ​​قیمت گازوئیل در کلان شهرها 32.79 کرون در هر لیتر است.

انقلاب نرخ بهره BNB بلافاصله قیمت ها را تحت تأثیر قرار نخواهد داد.  تورم هنوز حرف آخر را نزده است

به گفته کارشناسان ، افزایش قیمت پمپ ها در آینده نزدیک ادامه خواهد داشت. بوریس تامچیاک ، استراتژیست شرکت مشاور مالی Finlord ، در پاسخ به سوال E15 گفت: “طی دو هفته آینده ، ما انتظار داریم قیمت بنزین و گازوئیل 40 تا 50 سنت افزایش یابد.”

در مورد بنزین ، Stepan Krzecek ، اقتصاددان ارشد BH Securities نیز انتظار دارد قیمت ها بیشتر افزایش یابد. وی گفت: به عنوان آخرین راه حل ، قیمت بنزین به 37 کرون در لیتر افزایش می یابد.

قیمت سوخت در واکنش به افزایش قیمت نفت در حال افزایش است. نفت خام برنت در دریای شمال در هفته جاری به بالای 80 دلار در بشکه رسید که بالاترین میزان در سه سال گذشته بود. به عنوان مثال ، بانک آمریکا در اواسط سپتامبر محاسبه کرد که قیمت نفت در زمستان امسال می تواند به 100 دلار در هر بشکه برسد. تاثیرات آن به ویژه بر قیمت بنزین محسوس است.

به گفته کرژک ، سیاست قیمت گذاری پمپ ها نیز نقش دارد. وی گفت: “در حال حاضر ، آنها باید با هزینه اضافی بنزین کار کنند تا هزینه کارکنان و کارکرد جایگاه های سوخت را افزایش دهند. در عین حال ، او سعی می کند نتایج بسیار بد سال گذشته را اصلاح کند. “او در مورد وضعیت بازار اظهار نظر کرد.

با این حال ، اقتصاددان ارشد BH Securities خاطرنشان کرد که قیمت گازوئیل برای مدت طولانی تری نسبت به چند سال پیش کمتر شده است. وی گفت: “دقیقاً سه سال پیش ، 32.74 کرون برای هر لیتر برای آن پرداخت کردیم و در اوایل نوامبر 2018 ، به دلیل فصل گرمایشی ، قیمت تا 33.78 کرون در لیتر افزایش یافت.”

امروزه ، به گفته وی ، قیمت به طور قابل توجهی پایین است ، عمدتا به دلیل کاهش عوارض غیر مستقیم در گازوئیل.[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *