به هم ریختن جانشین مرکل

[ad_1]

فقط اتو فون بیسمارک و هلموت کوهل بیشتر از مرکل بر آلمان حکومت کردند. صدراعظم کنونی در طول 16 سال حکومت خود توانست کشور را از بسیاری بحران ها ، از اقتصادی گرفته تا همه گیری ، خارج کند. او همچنین به عنوان فردی که توانست کشورهای عضو را متحد کند بسیار خوب به اتحادیه اروپا خدمت کرد. هفته نامه بریتانیایی خاطرنشان می کند: “اما اکنون که او دفتر خود را ترک می کند ، تحسین مهارت های رهبری او باید با سرخوردگی عدم فعالیت وی در بسیاری از زمینه ها آمیخته شود.” اقتصاد دانبه

لیست مشکلاتی که مرکل برای جانشینان خود می گذارد واقعاً طولانی است و حل برخی از آنها به هیچ وجه آسان نخواهد بود. هندل می گوید: “برای مدیریت دستور کار تحول ، آلمان به رهبری توانا و پرانرژی نیاز دارد که به طور کامل با این مسائل برخورد کند و از مسائل جانبی و حتی شخصی منحرف نشود.”

دانشمندی که برای پیشرفت به خواب رفته است

به عنوان مثال ، آلمان همیشه یکی از رهبران مطلق جهان در صنعت خودرو بوده است. با این حال ، در دولت مرکل ، خودروسازان محلی در گذار به تحرک الکتریکی به خواب رفته اند و اکنون افتخار اقتصاد اروپا باید به طور تحقیرآمیزی از رقبای خود مانند تسلا آمریکایی برخوردار شود. بلومبرگبه

سفیر جدید آلمان می گوید صنعت خودرو چک نمی تواند در برابر روند جهانی مقاومت کند

در سالهای آینده ، دولت فدرال باید سرمایه گذاری زیادی در زیرساخت های جدید انجام دهد. فدراسیون حمل و نقل و محیط زیست اروپا سال گذشته محاسبه شداروپا تا سال 2030 به حداقل سه میلیون شارژر برای خودروهای برقی نیاز خواهد داشت. در آلمان امروزی حدود 45000 دستگاه از آنها وجود دارد. در همان زمان ، موسسه تحقیقات Ifo تخمین می زند که حدود 215،000 شغل در این بخش طی دهه آینده از بین می رود ، یک چهارم سطح فعلی.

این قطار همچنین با استفاده از فناوری مدرن از جمهوری فدرال عبور کرد. اگرچه مرکل یک دانشمند سابق است ، دیجیتالی شدن در آلمان در مقایسه با دیگر قدرتهای غربی در سطح غم انگیزی قرار دارد ، که در همه گیری کروناویروس منعکس شد ، هنگامی که برخی از مقامات بهداشتی منطقه ای مجبور شدند اطلاعات مربوط به تعداد افراد آلوده را به آژانس مرکزی ، سرور آلمانی فکس کنند. . به یاد می آورد موج آلمانیبه

بر اساس شاخص اقتصاد دیجیتال اروپا ، آلمان در ارائه خدمات آنلاین در خط مقدم اتحادیه اروپا قرار دارد. فقط جمهوری چک ، اسلواکی ، مجارستان ، بلغارستان ، رومانی ، یونان و کرواسی نتایج بدتری دارند. به گفته دویچه وله ، رفع این نقص به میلیاردها سرمایه گذاری اضافی نیاز دارد.

تجزیه و تحلیل: مرکل تجارت چک را از دست خواهد داد ، امنیت موجود رو به پایان است

بزرگترین بدهی تاریخ

دولت های قبلی مرکل امور عمومی را به شیوه ای مثال زدنی مدیریت می کردند. با این حال ، این وضعیت در زمان همه گیری ، زمانی که کشور دچار بدهی بی سابقه شد ، تغییر کرد. امسال بودجه فدرال با بیشترین کسری تاریخی بالغ بر 240 میلیارد یورو به پایان می رسد. بیش از شش تریلیون کرون احتمالاً بازگشت سریع به مازاد در حین انجام تعهدات اقلیمی شما ممکن نخواهد بود.

صدراعظم جدید با تصمیم دشواری مبنی بر فعال کردن مجدد ترمز معلق بدهی از سال 2023 روبروست که بر اساس آن کسری بودجه ایالتی و فدرال نباید از 0.35 درصد تولید ناخالص داخلی تجاوز کند یا برای دیجیتالی شدن و سرسبزی برای هزینه های بیشتر بدهی سرمایه گذاری کند. دگرگونی.

مرکل در بخش انرژی نیز آشفتگی ایجاد می کند. آلمان هنوز راهی کارآمد برای انتقال انرژی از توربین های بادی در شمال کشور به پایگاه صنعتی خود در جنوب پیدا نکرده است. بلومبرگ هشدار می دهد: “برلین حتی برنامه پشتیبان ندارد که وقتی تابش خورشید متوقف می شود و باد می وزد”. این آژانس همچنین خاطرنشان می کند که پس از حادثه در نیروگاه فوکوشیما در ژاپن در سال 2011 ، صدراعظم بی پروا از امکان استفاده از انرژی هسته ای چشم پوشی کرد و از آن زمان دولت میلیاردها یورو به عنوان غرامت به شرکت های انرژی پرداخت کرده است.

وابستگی به چین و روسیه

مشکل دیگری که بر جانشین مرکل خواهد افتاد خط لوله گاز Nord Stream 2 روسیه است که صدراعظم از آن حمایت کرده است. بلومبرگ گفت: “وابستگی به گاز روسیه به راحتی می تواند به سلاح سیاسی پوتین در روابط پرتنش کنونی بروکسل و مسکو تبدیل شود.”

آنگلا مرکل خداحافظی می کند.  آلمان انتظار دارد انتخابات فدرال این یکشنبه برگزار شود

اقتصاد صادرات محور آلمان نیز برای مصرف کنندگان چینی بسیار خطرناک است. چین بزرگترین مصرف کننده کالاهای آلمانی است. او سال گذشته به موفقیت رسید تجارت متقابل 212 میلیارد یورو بنابراین ، برلین عملاً در وسط جنگ تجاری بین پکن و واشنگتن گرفتار شد و نتوانست به هیچ یک از کشورها بپیوندد. بسیاری از مفسران مرکل همچنین سرمایه گذاری ضعیف در دفاع را مقصر می دانند.

به گفته اکونومیست ، احتمالاً جدی ترین مشکل در داخل ، عدم تمایل مرکل برای اصلاح سیستم بازنشستگی است. جمعیت آلمان در حال افزایش سن است و بودجه دولت حتی زمانی سنگین تر خواهد شد که یک نسل بزرگ متولد دهه 1950 و 1960 به طور کامل بازنشسته شود.

سیاست پراکنده

آخرین و مهمترین نکته این است که صدراعظم متلاشی شده ترین صحنه سیاسی را از زمان اتحاد مجدد کشور در سال 1990 ترک کرد. به نظر می رسد که دولت بعدی حداقل از سه نهاد مختلف سیاسی تشکیل شده و گفتگوهای ائتلاف ماه ها به طول خواهد انجامید. بنابراین هرکسی که صدر اعظم شود بر ضعیف ترین دولت در دهه های اخیر تکیه خواهد کرد و مجبور به تعدادی مصالحه خواهد شد. اکونومیست می گوید: “آلمان ممکن است خود را با کابینه ای پیدا کند که زمان زیادی برای انجام آن ندارد.”

اولاف این کار را انجام می دهد.  شولز

به گفته هندل ، نامزدهای اصلی – اولاف شولتز سوسیال دموکرات و آرمین لاشت ، رهبر CDU – “سیاستمداران محکم مرکزی و طرفدار اروپا بدون هیچ گونه برنامه ملی” هستند. از سوی دیگر ، هر دوی آنها تنها چند سال از مرکل کوچکتر هستند. لاشچت شصت و شولتز 63 سال دارد. بنابراین قضاوت درباره اینکه آیا آنها به سنت صدراعظم قبلی ادامه خواهند داد یا بیش از یک دوره در سمت خود باقی خواهند ماند ، دشوار است.

بر اساس اولین برآوردهای انتخابات آلمان در روز یکشنبه ، سوسیال دموکرات های اولاف شولتز با 25.8 درصد آرا بر آرمین لاشکت دموکرات مسیحی که 24.2 درصد آرا را به دست آورد ، پیروز شدند. با این حال ، نتایج هنوز نهایی نیستند ، می توانید سرشماری را بصورت آنلاین در E15.cz تماشا کنید.

نحوه انتخاب آنها در جمهوری چک را ببینید:

تاریخ انتخابات 2021[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *