بورس اوراق بهادار پراگ پس از شش روز ضعیف شد و شرکت های بانکی مشارکت کردند

[ad_1]

بورس اوراق بهادار پراگ برای اولین بار در شش روز گذشته تضعیف شد. شاخص PX با 0.22 درصد کاهش به 1290.73 واحد رسید. مهمترین سهام از سهام خانه مالی Komerční banka ، که 0.6 درصد کاهش یافته بود ، و گروه بانکی اتریش Erste Group Bank ، که 0.09 کاهش یافت ، وارد شد. آنها مجموعاً 18.32 of از شاخص PX را نشان می دهند.

عمده ترین افت سهام شرکت SHS PHOTON ENERGY و تولید کننده نوشیدنی Kofola را تحت تاثیر قرار داد. مهمترین رشد را اوراق بهادار Česká zbrojovka و شرکت دخانیات Phillip Morris به دست آوردند ، که از نتایج معاملات در وب سایت بورس اوراق بهادار حاصل می شود. از سیزده عنوان اصلی بورس اوراق بهادار پراگ ، نه عنوان آن امروز با رنگ قرمز به پایان رسید و پنج شماره دیگر راکد است.

مهمترین کاهش سهام SHS PHOTON ENERGY را تحت تاثیر قرار داد. قیمت نهایی آنها 46.60 کرون 0.85 درصد کمتر از افتتاح صبح بورس بود. سهام شرکت نوشابه سازی کوفولا نیز با افت 0.61 درصدی روبرو شد.

از سوی دیگر ، بیشترین افزایش قابل توجه توسط سهام Česká zbrojovka ثبت شد. در پایان معاملات ، قیمت آنها 479 کرون بود که 1.05 درصد بیشتر از ابتدای روز بود. در همان روز در طول روز ، به ارزش 479 تاج ، از اوت 2021 از بالاترین میزان یک سال گذشته خود فراتر رفتند. علاوه بر این ، اوراق بهادار دخانیات فیلیپ موریس با 0.51 درصد افزایش به 15800 تاج رسید. در عین حال ، در طول روز ، به ارزش 15،800 تاج چک ، آنها از بالاترین سطح سه ساله خود در آوریل 2021 فراتر رفتند.

این گزارش توسط نرم افزاری با استفاده از عناصر هوش مصنوعی در پروژه TAČR تهیه شده است[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *