بیمه مسافرتی: کدام یک را انتخاب کنم؟ Covid و سایر خطرات

[ad_1]

بیمه مسافرتی: اصلی ترین خطراتی که بیمه می کنید

تعطیلات اینجاست ، اما مسافران باید علاوه بر عینک آفتابی ، بیمه مسافرتی را نیز تهیه کنند. اتکای فقط به کارت بیمه سلامت می تواند یک خطر بزرگ باشد.

بیمه مسافرتی باید شامل بیمه درمانی ، حوادث و بیمه مسئولیت باشد – این امر به ویژه هنگام مسافرت با کودکان نتیجه می دهد. با این حال ، بسته خدمات تحت بیمه مسافرتی همچنین ممکن است شامل بیمه در برابر خطر اجاره دوچرخه یا ماشین ، لغو سفر یا ورزش های آدرنالین باشد.

بیمه مسافرتی: از چه چیزی باید مراقبت کرد؟

حدود غرامت بیمه باید بسته به نوع مرخصی ، فعالیت های برنامه ریزی شده و خود شرکت کنندگان تعیین شود. در مورد اندازه آنها ، در مورد سفر به اروپا ، استاندارد حدود 4 میلیون کرون در هزینه های پزشکی است. برای سفر به مقصد دورتر ، کارشناسان توصیه می کنند مقادیر بیشتری تعیین کنند.

اطلاعات: Voitech تعطیلات را در تونس ممنوع می کند ، سفر به باکو برای فوتبال دشوار است

ایوانا بوریانکووا ، سخنگوی Česká pojišťovna ، توصیه می کند: “برای حق بیمه ، حداقل 2 میلیون صدمه شخصی ، 1 میلیون کرون خسارت مالی و 500000 خسارت مالی”

با این حال ، بیمه سفر نیز می تواند برای سفر در سراسر کشور ترتیب داده شود. شرکت های بیمه در سال گذشته ، زمانی که چک ها به دلیل وضعیت همه گیر ، سفرهای بیشتری را در سراسر کشور ما آغاز کردند ، بیشتر این محصول را ارائه می دهند.

قیمت های بیمه مسافرتی: مقایسه ارزش آن را دارد

قیمت های بیمه مسافرتی می تواند به میزان قابل توجهی متفاوت باشد. شرکت های بیمه معمولاً بسته های متفاوت بیمه ای را ارائه می دهند. آنها از نظر پوشش و میزان محدودیت های جبران خسارت بیمه متفاوت هستند. بنابراین ، هنگام مقایسه ، مقایسه را مقایسه کنید و پیشنهاد اول را فوراً قبول نکنید.

تأمین خطرات اساسی برای یک خانواده چهار نفره در صورت تعطیلات یک هفته ای در مقصد اروپا اغلب در محدوده 400 تا 1000 تاج است.

بیمه سفر و کوید

اگر به کشورهایی سفر می کنید که وزارت بهداشت به عنوان کشوری با خطر آلودگی کم یا متوسط ​​تعیین کرده است ، هزینه های پزشکی کل بیمه ارائه شده را پوشش می دهد. از نظر شرکت های بیمه ، این کشورها امن محسوب می شوند و بنابراین هزینه های پزشکی را نیز در رابطه با COVID 19 تأمین می کنند.

در مورد سفر به مقصدی که به عنوان ریسک مشخص شده باشد ، لازم است محصولات و شرکت های بیمه ای که هزینه های پزشکی را نیز در این کشورها تأمین می کنند انتخاب شوند. به عنوان مثال ، در مورد گزینه Excelent بیمه مسافرتی AXY ، صرف نظر از نظر وزارت امور خارجه ، هزینه های درمان COVID 19 تحت پوشش بیمه مسافرتی است. این پوشش برای همه کشورها به جز ایالات متحده ، کانادا و مکزیک اعمال می شود.

سفر را لغو کنید یا وقتی نمی توانید بروید

از اول ژوئن ، امکان انعقاد بیمه اضافی برای COVID 19 ، به عنوان مثال Direct pojišťovna ، آغاز می شود. بیمه تکمیلی شامل شرایطی است که فرد خارج از کشور بیمار می شود یا قرنطینه می شود.

بیمه اضافی برای کلیه داروها ، معالجه پزشکی ، بستری شدن در بیمارستان ، حمل و نقل و یا بازگشت به کشور تا سقف 3 میلیون CZK پرداخت خواهد شد. هنگام سفارش قرنطینه ، بیمه هزینه اقامت در هتل یا تأسیسات مشابه را تا سقف 3000 CZK در روز و حداکثر 14 روز پرداخت می کند. هرکسی می تواند برای کشورهای اتحادیه اروپا ، ایسلند ، لیختن اشتاین ، نروژ ، سوئیس و انگلستان بیمه کند.

بنابراین ، شرایط خاص همیشه در شرکت بیمه وجود دارد.

نحوه بیمه سفر در ورزش های آدرنالین

به طور معمول ، هر شرکت بیمه لیستی از ورزش ها و فعالیت هایی دارد که آدرنالین را در نظر می گیرد. قبل از تعیین وقت ، این لیست باید توسط هر مسافر خوانده شود. هنگام تنظیم بیمه مسافرت ، باید در نظر بگیرید که در تعطیلات خانوادگی خود در خارج از کشور چه فعالیت هایی انجام می دهید. اگر این یک فعالیت معمول باشد ، مانند پیاده روی ، دوچرخه سواری و غیره ، بیمه مسافرتی کلاسیک کفایت می کند.

با این حال ، اگر مشتری متوجه شود موردی که از قبل انتخاب کرده مربوط به ورزش های پرخطر است ، همیشه باید هزینه اضافی را برای آن بپردازد یا حتی ممکن است در بخش ورزش های غیر بیمه باشد ، و سپس با شرکت بیمه بدشانس است ، جیری ماتوسیک ، تحلیلگر شركت General Insurance Partners.

ایوانا بوریانکووا می افزاید: “از ورزش های شدید ، مردم بیشترین دوچرخه سواری در کوه و همه فعالیت های مربوط به دوچرخه سواری شدید ، غواصی تا عمق بیش از 30 متر یا چتربازی بیش از 3.5 کیلومتر را دارند.”

فعالیتهای آدرنالین همچنین می توانند فقط برای روزهای انتخاب شده از – به و در چارچوب یک قرارداد بیمه مسافرتی عادی بیمه شوند.

تعطیلات ماشین؟ سپس همچنین با کمک ماشین

بیمه کمک موتور می تواند برای رانندگان و مسافران آنها ترتیب داده شود. پوشش توافق شده خدمات کمک شبانه روزی را در صورت خسارت یا حادثه رانندگی فراهم می کند. دستیار تلفنی یک تکنسین خدمات را برای تعویض لاستیک خراب ، واردات سوخت ، ذخیره یک وسیله نقلیه ثابت ، اجاره وسیله نقلیه جایگزین و سایر خدمات اضافی فراهم می کند.

“چنین بیمه ای باید شامل یدک کشیدن به نزدیکترین مرکز خدمات باشد ، جایی که آنها از تعمیرات اتومبیل مراقبت می کنند. انتقال راننده و سایر اعضای خدمه به محل اقامت یا محل اقامت نیز بخشی عملی است. “دیوید کوچرا ، مشاور مالی گروه همکاران توضیح می دهد.

بیمه مسافرتی: از چکها در برابر خطرات covid-19 در سراسر اروپا محافظت می شود

ممکن است مفید باشد: هنگام اجاره ماشین

در مقصدی که مردم با هواپیما به آن سفر می کنند – معمولاً در مدیترانه یا جزایر قناری ، از خدمات اجاره اتومبیل استفاده گسترده می کنند. برای بیمه معروف تصادفات اتومبیل چیزی قابل درک است ، اما مشتری باید از شراکت تبعیت کند. به عنوان مثال ، اگر ماشین به نردبان می مالد ، بخشی از آسیب معمولاً توسط خود جبران می شود. با این وجود امکان تهیه هزینه اضافی وجود دارد. علاوه بر اجاره اتومبیل ، برای موتورسیکلت ، دوچرخه (برقی) یا قایق نیز صدق می کند. در صورت خسارت به مورد قرض گرفته شده ، هنگامی که مشتری موافقت کرده است شرکت کند ، شرکت بیمه مشارکت را بازیابی می کند. اما نکته اصلی انتخاب گزینه اجاره ای است که شامل بیمه حوادث باشد. در غیر این صورت گردشگر تمام خسارات را پرداخت می کند و بیمه اضافی به هیچ وجه به او کمک نمی کند.

سفر را لغو کنید یا وقتی نمی توانید بروید

معمولاً درست در مواقعی که شخص کمترین نیاز را داشته باشد ، شرایطی پیش می آید که عزیمت برای استراحتی شایسته را کاملاً خنثی می کند. و فقط برای این موارد داشتن بیمه لغو سفر توصیه می شود.

اصل کاملاً ساده است: شرکت بیمه هزینه تعطیلات را در زمانی جبران می کند که مسافران به دلیل عوارض قابل توجه در زندگی نتوانند به آن سفر کنند. این معمولاً یک بیماری ، آسیب یا مرگ در خانواده است.

با این حال ، بیمه منطقا شرایطی را که در آن مکانهایی برای استراحت تغییر می کند تحت پوشش قرار می دهد – برای مثال ، این یک وضعیت سیاسی ناپایدار یا سیل یا فوران آتشفشان است. حتی این موارد با بیمه لغو سفر حل می شود. به عنوان مثال ، اگر زن و شوهر مجبور به مسافرت باشند ، پرداخت هزینه های متحمل شده برای شخص دیگر نیز اعمال می شود. از نظر خسارت بیمه ، معمولاً لازم است که به مشارکت مشترک اعتماد کنیم. با این حال ، این به شرکت بیمه بستگی دارد.

نتیجه گیری بیمه لغو سفر یا مستقیماً در آژانس مسافرتی هنگام انتخاب تعطیلات امکان پذیر است ، یا گردشگر می تواند خودش آن را پس از محاسبه در اینترنت یا مثلاً در شعبه شرکت بیمه تنظیم کند. با این وجود مسافر نباید در انعقاد قرارداد زیاد به تأخیر بیفتد. “بیمه باید حداکثر 3 روز پس از پرداخت هزینه کامل سفر ، یا قیمت بلیط و محل اقامت ، تسویه و پرداخت شود. بنابراین ، این فقط در مورد کل تورها صدق نمی کند ، “توضیح می دهد ایوانا بوریانکووا ، سخنگوی Česká pojišťovna ، و اضافه می کند:” هزینه بیمه لغو سفر به عنوان درصدی از ارزش تور محاسبه می شود.

بیمه لغو سفر – چه زمانی به آن کمک می کند؟

در مورد بیمه لغو سفر ، شرایطی که بیمه در آن اعمال می شود از قبل به وضوح مشخص شده است. به عنوان مثال این دلایل عبارتند از:

  • مرگ یک عزیز یا همسفر ،
  • بیماری حاد یا آسیب دیدگی بیمه شده یا شخص نزدیک ،
  • بیماری حاد یا آسیب دیدگی مسافر (بیمه شده مجبور است به تنهایی سفر کند) ،
  • پایان کار با اخراج توسط کارفرما ،
  • وقایع طبیعی در محل زندگی

بیمه مسافرتی همچنین می تواند برای تعطیلات در جمهوری چک اخذ شود

بیمه مسافرتی: مراقب موارد استثنا باشید

“به عنوان مثال ، اگر مبتلا به دیابت ، آلرژی ، صرع ، آسم ، زخم معده یا هر بیماری دیگری هستید ، موارد زیر را حذف کنید. شرکت های بیمه معمولاً هزینه های درمانی بیمه مسافرتی را که مربوط به درمان بیماری است که گردشگر قبل از گرفتن بیمه ، آن را پرداخت نمی کند ، تأمین نمی کنند. “” دوسان سیدلو ، تحلیلگر بیمه در بروکر تراست گفت.

خوشبختانه ، به گفته وی ، بسیاری از شرکت های بیمه این استثنا را اعمال نمی کنند ، اما سلامتی گردشگر بیمه شده باید قبل از سفر به اندازه کافی تثبیت شود. این به این معنی است که سلامتی وی در 12 ماه گذشته بدتر نشده است (به استثنای 9 یا 6 ماه ، بسته به شرایط یک شرکت بیمه خاص) ، به عنوان مثال ، هیچ افزایش دارو ، تغییر در درمان یا ناتوانی در کار وجود نداشته است . “بنابراین ، اگر در سال گذشته مشكل بهداشتی داشته اید ، باید در انتخاب بیمه مسافرتی مراقب باشید. با استفاده از برخی از شرکت های بیمه ، می توانید بیماری خود را گزارش دهید و یک پیشنهاد شخصی دریافت کنید. “

سپس بیشتر شرکت های بیمه در موارد استثنایی خود اظهار می کنند که از هفته بیست و ششم هزینه های مربوط به بارداری را پرداخت نمی کنند. با تولد با این حال ، این دوباره به شرکت بیمه خاص بستگی دارد.

بیمه مسافرتی و بارداری: از این موارد مستثنی مراقب باشید

استثنائات مربوط به بیمه مسافرتی را دست کم نگیرید

تعدادی استثنا دیگر نیز وجود دارد. به عنوان مثال ، شرکت های بیمه نیاز به بیمه اولیه هزینه های پزشکی دارند که پس از بازگشت از مرخصی به تعویق نمی افتد. اکثر شرکت های بیمه نیز در صورت خسارت ناشی از تأثیر الکل یا سایر مواد اعتیاد آور ، شورش یا رفتارهای بی نظم ، هزینه ای را پرداخت نخواهند کرد. هزینه های مربوط به بیماری های مقاربتی یا دلایل روحی یا روانی نیز جبران نمی شود.[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *