تاکنون ، نامزدهای صدراعظم آلمان تنها در مورد برنامه های خود نامشخص هستند

[ad_1]

صدراعظم جدید با یک کار تقریبا غیرممکن روبرو است. کارستن برژسکی ، اقتصاددان در ING می گوید: “این تنها یک خواسته پرهیزکارانه است که انتظار داشته باشیم دولت جدید اقتصاد را از نظر ساختاری تغییر دهد ، که نیاز به سرمایه گذاری های بزرگ و در عین حال یک راه حل سریع برای کسری بودجه دارد.” این کارشناس افزود: “اگر سیاستمداران می خواهند با رای دهندگان صادق باشند ، باید قیمت تغییر را تعیین کنند و تصمیم بگیرند که آیا قوانین سختگیرانه مالی هنوز هم مناسب است یا خیر.”

آلمان که همواره برای مدیر مالی نمونه دولتی در دولت مرکل هزینه پرداخت کرده است ، به دلیل همه گیری دچار بدهی بی سابقه ای شده است. بودجه امسال با بیشترین کسری تاریخی بالغ بر 240 میلیارد یورو به پایان می رسد. بیش از شش تریلیون کرون پیش بینی می شود این بدهی در سال آینده به 100 میلیارد یورو برسد. در سالهای 2020 تا 2022 ، بحران کرونر با هم تقریباً نیم تریلیون یورو از خزانه داری فدرال محروم می کند.

جمهوری فدرال تعهد دارد که در قانون اساسی آن قید شده است که کسری بودجه ایالتی و فدرال نباید از 0.35 درصد تولید ناخالص داخلی تجاوز کند ، که در حال حاضر معادل حدود دوازده میلیارد یورو در سال است. با این حال ، اعتبار ترمز بدهی به دلیل وضعیت اضطراری فعلی به حالت تعلیق درآمده است ، اما باید دوباره در سال 2023 اعمال شود. این تنها یک معنی دارد – آلمان ها با دولت جدید با سفت شدن شدید کمربندها روبرو هستند. در سال آینده ، بدهی از صد میلیارد فوق به تنها پنج میلیارد یورو کاهش می یابد.

آلمان دوباره از محدودیت بدهی فراتر می رود ، می خواهد میلیاردها وام بگیرد

با این حال ، کابینه باید هزینه کند. به گفته موسسه تحقیقات اقتصادی آلمان (DIW) آلمان باید حداقل 220 میلیارد یورو تا سال 2030 سرمایه گذاری کند، در غیر این صورت قادر نخواهد بود به تعهدات بلند مدت خود در زمینه آب و هوا عمل کند. بنابراین بدیهی است که چشم انداز بودجه فعلی باید تغییرات قابل توجهی را متحمل شود.

با این حال ، برخی از کارشناسان نسبت به افزایش سرمایه گذاری و حذف ترمز بدهی هشدار می دهند. آنها به تعدادی از پروژه های عمومی شکست خورده مانند فرودگاه جدید برلین اشاره می کنند.

“دولت بهترین تاجر نیست. فولکر ویلند ، استاد اقتصاد در دانشگاه فرانکفورت گفت: کاهش بدهی یک قانون خوب است و من دلیلی برای تغییر آن نمی بینم.

با این حال ، احزاب سیاسی در مورد اهداف بودجه بسیار مرموز هستند. بحث داغ در این زمینه احتمالاً پس از انتخابات در انتظار آلمانی ها است و مطمئناً آسان نخواهد بود.

آلمانی ها منتظر پاییزی هستند که پر از مذاکرات درباره دستمزد پس از انتخابات است

وزیر دارایی فدرال اولاف شولتز ، که اکنون به نظر می رسد داغترین نامزد صدراعظم است ، وانمود می کند که حامی مسئولیت بودجه است ، اما رهبری حزب سوسیال دموکرات (SPD) او مملو از اعضای چپ رادیکال چپ است. برخی حتی استراتژی های سرمایه گذاری را در گذشته ارائه کرده اند که نیازمند بدهی های اضافی در صدها میلیارد یورو است.

سبزها به رهبری آنالنا بربوک حتی فشار می آورند که قانون تعلیق بدهی ها لغو شود تا سیاستمداران بتوانند بیش از پیش سرمایه گذاری کنند. در مقابل ، ائتلاف کنونی حاکم HDZ / HSS ، به رهبری آرمین لاشت تا انتخابات ، مقرون به صرفه به نظر می رسد و مایل است “در اسرع وقت” به بودجه متوازن بازگردد. FDP لیبرال همچنین می تواند مانعی برای هزینه های بالا باشد. این امر باعث بازپرداخت سریع همه بدهی ها و سیاست مالی بسیار محتاطانه می شود.

البته ، این نه تنها به این بستگی دارد که کدام حزب در انتخابات پیروز شود ، بلکه به این بستگی دارد که با چه کسانی ائتلاف کند. چندین گزینه احتمالی وجود دارد و شانس باقی ماندن کابینه بعدی یا بیشتر محافظه کار در حال حاضر نسبتاً متعادل است. این انتخابات یکشنبه 26 سپتامبر برگزار می شود.

چه کسی می تواند جایگزین مرکل شود

  • نامزد شماره یک برای صدراعظم جدید فدرال است اولاف شولتزبه این سوسیال دموکرات 66 ساله پست وزیر دارایی در دولت فعلی را در اختیار دارد. تجربه و محبوبیت مردم آلمان خود گویای این امر است. طبق آخرین نظرسنجی ، 28 درصد از رای دهندگان به PSD وی رای می دهند.
  • او شانس قابل توجهی برای برنده شدن دارد آرمین لاشت، نخست وزیر 60 ساله پرجمعیت ترین فدراسیون نوردراین-وستفالن و رهبر CDU. این امر به ویژه با حمایت آنگلا مرکل صدراعظم و این واقعیت که دموکرات های مسیحی از سال 2005 به طور پیوسته بر آلمان حکومت می کنند ، حمایت می شود ، اما فقط نوزده درصد از رای دهندگان از این حمایت برخوردار هستند.
  • فقط چهل سال سن دارد آنالنا بائربوکووا او در بهار بعنوان صدراعظم بعدی توسط سبزها مطرح شد. اما اکنون شانس او ​​بیشتر نظری است. ترجیحات حزب او در تابستان به چهارده درصد کاهش یافت.[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *