حنا فوستووا: دوران شمارش سبز در حال نزدیک شدن است

[ad_1]

تا کنون ، جمهوری چک از نظر میزان انعطاف پذیری ، استراتژی و مدیریت ریسک تغییرات آب و هوایی زیر متوسط ​​است. این بر اساس تجزیه و تحلیل بیش از 300 شرکت اروپایی در سال گذشته ، ارائه شده توسط اتحاد برای شفافیت شرکتی است. جمهوری چک در این نظرسنجی توسط بانک ها یا شرکت های Kofola ، ČEZ یا odakoda Auto نشان داده شد.

بانک ها نقش کلیدی در توسعه پایدار و دستیابی به اهداف خود دارند. آنها می توانند از طریق سبد سهام خود جریان سرمایه گذاری ها را کنترل کرده و پارامترهایی را تعیین کنند که بر اساس آنها شرکت ها را از طریق محصولات مالی ایجاد انگیزه و سود می کند ، که طبق گزارش نتایج بهتری در زمینه های ذکر شده نشان می دهد. همچنین این خطر وجود دارد که برخی از شرکت ها به هیچ عنوان به منابع مالی متوسل نشوند و یا اینکه سرمایه برای آنها بسیار گران تمام شود.

یاروسلاو کریچی: چین می خواهد تجملات را ممنوع کند ، سهام این برند ده ها درصد از دست می دهند

در اوایل سال جاری ، بانک های عضو انجمن بانکی چک یادداشتی را در مورد تامین مالی پایدار امضا کردند که در آن ، از جمله موارد دیگر ، نظارت و گزارش به اصطلاح. ESG (مدیریت زیست محیطی و اجتماعی) بر اساس این قوانین و مذاکره برای ترک سبد وام ، محیط زیست یا سلامت انسان.

در آینده نزدیک می توان انتظار افزایش عرضه محصولات سبز با تامین مالی مطلوب تر برای پروژه های پایدار را داشت ، جایی که موسسات مالی در ارزیابی خود به داده های غیرمالی تکیه خواهند کرد. علاوه بر این ، قوانین جدیدی برای گزارشگری غیرمالی در سطح اتحادیه اروپا در سال جاری نهایی شد. تاکنون ، علاوه بر صورتهای مالی ، صورتهای غیر مالی برای گزارش توسط تقریباً 25 شرکت چک مورد نیاز بوده است.

در حال حاضر در گزارش سالانه برای سال 2023 ، شرکت هایی با بیش از 250 کارمند و گردش مالی بیش از 50 میلیون یورو باید گزارش های غیر مالی منتشر کنند. بنابراین تعهد جدید برای بیش از هزار شرکت چک اعمال می شود و بخشنامه سختگیرانه تر خواهد بود. با این حال ، در عین حال ، باید استانداردهای اتحادیه اروپا را برای گزارش های غیر مالی شرکت ها تعریف کند و در نتیجه دستورالعمل های روش و نحوه جمع آوری داده ها را به وضوح تعیین کند. این امر امکان مقایسه بهتر داده ها را برای سرمایه گذاران و بانک ها برای ارزیابی ریسک فراهم می کند. این امر تأمین مالی حتی برای شرکت های کوچکتر را آسان می کند.

مک دونالد رئیس جدیدی در جمهوری چک دارد.  او از کالیفرنیا آمده است

اگر خوشحال بودید که شرکت شما در حال حاضر از این تعهد اجتناب می کند ، ممکن است زودرس خوشحال باشید. گزارشات غیر مالی همچنین بر رابطه عرضه کننده و مشتری تأثیر می گذارد. بسیاری از شرکت ها نیز این داده ها را از ارائه دهندگان خود می خواهند ، زیرا بر نتایج خود آنها تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، IKEA در حال بررسی این داده ها است و می توان انتظار بیشتری داشت. صادرکنندگان کوچکتر چک نیز در حال ظهور هستند و شریک تجاری خارجی آنها شروع به درخواست برخی اطلاعات غیرمالی و گواهی نامه از آنها می کند که قبلاً در مورد آنها نشنیده بودند و برای حفظ روابط تجاری باید سریع واکنش نشان دهند.

عصر گزارش سبز فرصتی است ، به ویژه برای شرکت های کوچکتر ، در جذب سرمایه برای شرکت های غول پیکر. آنها باید بتوانند الزامات را سریعتر و انعطاف پذیرتر از شرکتهای بزرگ برآورده کنند.

نویسنده بنیانگذار Frusack است[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *