دولت باید 36 میلیارد دلار برای بازنشستگی وام بگیرد و این مبلغ می تواند در یک سال به میزان قابل توجهی افزایش یابد

[ad_1]

نخست وزیر آندری بابیش (بله) گفت: “بازنشستگان برای ما اولویت دارند.” جنبش او وعده می دهد تا سال 2025 میانگین حقوق بازنشستگی را به بیست هزار کرون در ماه برساند. این مبلغ در حال حاضر 15،351 کرون است. پس از ارزش گذاری قانونی و سیصد مورد بالاتر ، که در تابستان توسط نمایندگان مجلس و سناتورها تأیید شد ، از ژانویه سال به 16280 تاج افزایش می یابد. این سیصد تاج نشان دهنده بار حدود 10 میلیارد در سال است.

اگر گروه بابیش به وعده خود عمل کند ، باید حقوق بازنشستگی را بیش از حد مقرر در حدود چهار هزار و 500 کرون طی چهار سال افزایش دهد. در عین حال ، هر صد تاج به معنای بار سه میلیارد است ، بنابراین در نتیجه این سیستم سالانه 45 میلیارد ضرر خواهد کرد.

یان اسکوپچک ، کارشناس اقتصادی ODS با اشاره به پایان این دهه هشدار می دهد: “نمی توان به مدت طولانی به این شیوه حکومت کرد ، روزی به دیوار برخورد خواهیم کرد.” در این زمان ، قوی ترین گروه های سنی متولد دهه هفتاد شروع به بازنشستگی می کنند.

پیش نویس بودجه دولت با وجود عدم تایید CSSD توسط دولت تصویب شد

اگر دولت باید اضافه کند ، باید با قابلیت های خود مطابقت داشته باشد. میکلاس فرزنزیک (دزدان دریایی) ، نایب رئیس کمیته بودجه مجلس نمایندگان ، یادآور می شود که لازم است حقوق بازنشستگی برای 50 سالگی و سالهای جوان تر فراهم شود.

با این وجود ، مجلس سنای تحت کنترل مخالفان تصویب یک اصلاحیه دولتی در قانون را در ماه اوت مجاز کرد که به بهبود سالمندان در خارج از ارزش فعلی می انجامد. پیشنهاد ارتقاء پانصد تاج برای هر کودک بزرگ شده نیز پذیرفته شد. هزینه اضافی بودجه برای حامیان آموزشی استاندارد بین 18.4 تا 19.4 میلیارد کرون در سال برآورد شده است.

دولت شریک جرم تورم است و هزینه های غیر ضروری را صرف می کند.  بدهی دولت به سرعت در حال رشد و افزایش است

“ما برای چنین اقداماتی باید پول داشته باشیم ، آنها در بخشهای دیگر بودجه یافت می شوند. با این حال ، 18 تا 19 میلیارد عدد بسیار ناچیز است ، زیرا اداره امنیت اجتماعی چک اطلاعاتی را فاش کرده است. “

بزرگترین کسری بودجه ثبت شده در سیستم بازنشستگی در سال 2013 ، موجودی منفی بیش از 55 میلیارد کرون است. در سالهای بعد اما به تدریج کاهش یافت. این حساب در سال 2018 و 2019 مازاد داشت و به ترتیب به بیش از 18 میلیارد و 16 میلیارد رسید.

مجموعه فقیرانه حق بیمه تامین اجتماعی ناشی از اثرات همه گیری ، همراه با افزایش حقوق بازنشستگی ، یک سال پیش سیستم را به حالت منفی بازگرداند. بیش از ده ها میلیارد تاج در دسامبر گذشته مفقود شده بود.[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *