رئیس اتحادیه کارگزاران املاک و مستغلات می گوید: خانه های مستاصل نیز فروخته می شوند

[ad_1]

قانون کارگزاری املاک و مستغلات بیش از یک سال است که اجرا می شود. کارگزاران باید صلاحیت حرفه ای خود را در معامله ای که قبلاً الزام آور بوده اثبات کنند. کسانی که تحصیلات و تجربه مناسبی ندارند قبل از کمیسیون معتبر در امتحانات شرکت می کنند. آیا بسیاری از نامزدهای هتلداری یا گردشگری که کووید برای تغییر رشته ایجاد کرده است اکنون به شما مراجعه می کنند؟

تحویل قابل مشاهده است. در ابتدای آزمون می پرسیم که داوطلب در کدام زمینه کار کرده است. و گروه بزرگی از افراد به دلیل امتیازات ، به ویژه در زمینه غذا ، نمایشگاه ها و زمینه های مرتبط ، شغل خود را از دست داده اند. بیشتر آنها با آمادگی کامل به امتحانات می روند. اگر آنها از موقعیت رهبری که در یک بیماری همه گیر از دست داده اند بیایند ، معمولاً از تجهیزات بهتری برخوردار هستند. سپس ما با افرادی به اصطلاح ملاقات می کنیم “خارج از محل” که به برقراری ارتباط با مشتری عادت کرده اند ، این یک مزیت است ، اما آنها به دانش نظری – اقتصادی ، مالیاتی ، حقوقی ، بازاریابی نیاز دارند. به هر حال من فرصتی را می بینم که افراد توانمند وارد صنعت املاک و مستغلات شوند.

طبق قانون جدید ، کارگزاران باید بیمه شوند. از کجا می توانم به عنوان مشتری بدانم که واقعاً چنین است؟

همه کارگزاران باید بیمه مسئولیت حرفه ای داشته باشند. در صورت بروز خطای حرفه ای ، شرکت بیمه خسارت وارده را به مشتری پرداخت می کند. این یک “مسئولیت اجباری” است. البته بیمه در برابر کلاهبرداری امکان پذیر نیست. مسئله این است که وزارت توسعه منطقه ای (MPD) ، که همه بنگاه های معاملات ملکی باید بیمه کنند ، لیست های خود را منتشر نمی کند.

آیا مجازاتی برای کسانی که بیمه نمی کنند وجود دارد؟

این سال است. وقتی یک کارگزار “گرفتار” شد می تواند جریمه شود. اما چگونه این اتفاق می افتد؟ آیا این فقط یک بیانیه نخواهد بود؟ این واقعیت که کسی در تجارت گره خورده اعلام شده کار می کند توسط مقامات صدور مجوز تجارت ثبت می شود. در آنجا کاربر می تواند اطلاعات را درک کند. با این وجود کارمندان آنها علاقه ای به بیمه ندارند. الزام به ارسال تأیید بیمه نامه کارگزار باید ظرف ده روز از دریافت معامله مقید به وزارت توسعه منطقه ای اعمال شود. با این وجود ، پایگاه داده بیمه شغلی باید به صورت عمومی در دسترس باشد. به این ترتیب مشتری فقط از طریق درخواستی تحت قانون 106 برای دسترسی رایگان به اطلاعات می تواند به اطلاعات مربوط به یک کارگزار خاص دسترسی پیدا کند. تصور کنید که باید به دنبال یک کارگزار با کیفیت در بنسوف باشید و می خواهید ببینید آیا وی بیمه شده است یا خیر. شما شانس ندارید هدف این قانون که سالهاست خواستار آن بوده است ، عمدتاً حمایت از مصرف کنندگان بوده است.

گاراژ قدیمی به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری.  قیمت ها حتی بیشتر از آپارتمان ها در حال افزایش است

آیا این قانون در تعداد کارگزاران خود را نشان داده است؟ آیا تعدادی ترک تحصیل کردند؟

تا آنجا که من از وزارت توسعه منطقه ای اطلاعات دارم ، تعداد کارگزاران اندکی کاهش یافته است ، اما نه به همان اندازه بنیادی که در بازار فکر می کردیم. شایع شده بود که تعداد آنها به پنج یا شش هزار نفر کاهش می یابد. با این حال هنوز حدود ده هزار کارگزار هستیم. پیش از این ، تا 15000 صحبت فرضی بود ، اما این به دلیل این واقعیت است که آنها معامله گر آزاد هستند و نمی توان با اطمینان گفت که آیا آنها واقعاً درگیر املاک و مستغلات هستند.

پایین آمدن را چگونه توضیح می دهید؟

من فکر می کنم این به تدریج تغییر خواهد کرد. الزام به پیروی از برخی قوانین و پرداخت هزینه های بیمه می تواند باعث دلسرد شدن برخی از افراد خوداشتغال با گذشت زمان شود. به خصوص کسانی که این فعالیت را به عنوان “ثانویه” انجام می دهند. اما املاک و مستغلات در حال حاضر به خوبی کار می کنند ، بنابراین انجام آن غیر جالب نیست.

آنقدر خوب کار می کند که اگر صف علاقه مندان به ملک پیشنهادی وجود داشته باشد ، برخی از آژانس های املاک و مزایده برگزار می کنند …

امروز اوضاع تا حدودی ناهنجار است ، زیرا قیمتها نسبت به دوره استاندارد قبل از تخمدان کمی گیج کننده تر هستند.

قیمت آپارتمان ها با سرعت بی سابقه ای در حال افزایش است

در سال های اخیر ، قیمت املاک و مستغلات به شدت جهش کرده است. قیمت آپارتمان در پراگ بیشترین افزایش را داشت.

آیا چنین “رقابتی” تحت نظر آژانس املاک و مستغلات صحیح است؟

من شخصاً چنین “بازار عربی” را دوست ندارم ، اما این پدیده ای است که امروزه نیز وجود دارد. ما همچنین با مشتریانی عصبانی آشنا می شویم که پیشنهاد پنج میلیون ملکی وجود داشته است و اینکه چگونه کارگزار اکنون از من چیز بیشتری می خواهد … من فکر می کنم که کارگزاران باید قبلاً در آگهی ذکر کنند که این یک قیمت پیشنهادی است که در صورت درخواست تغییر می کند. در هر صورت ، آخرین حرف در مورد قیمت فروش ملک صاحب آن است. کارگزار ممکن است گاهی بی گناه باشد زیرا می خواهد به فروشنده کمک کند تا بالاترین بازده ممکن را بدست آورد. در بیشتر موارد ، کارگزار نماینده فروشنده است. وقتی می فهمد بیست نفر به این ملک علاقه مند هستند ، می خواهد سعی کند چه کسی بیشتر بدهد. این فقط واقعیت است. مردم از کاهش ارزش پول می ترسند ، بنابراین در املاک و مستغلات سرمایه گذاری می کنند.

فانوس دریایی دوست دارید یا آسیاب بادی؟  فقط آپارتمان ها نباید توسط دریا استفاده شوند

افزایش تقاضا شاید برای ویلا و همه نوع خواص تفریحی بسیار مشهود باشد. آیا چنین خریدهایی معنای اقتصادی دارد؟

مردم همچنین املاک خریداری می کنند که ارزش اعلامی ندارند. آنها بدون نیاز به اینکه بفهمند ویلا منبع آب ، جاده دسترسی دارد ، سرشان را به سمت خرید می اندازند … غالباً اکنون املاک و مستغلات توسط دلالان ، مانند افراد در ورشکستگی خریداری می شوند و بلافاصله با قیمت های بالاتری به آنها پیشنهاد می شود. در عین حال ، برای مبلغی که آنها خانه را خودشان خریداری کرده اند ، از نظر من این یک قیمت ناچیز است. اغلب اوقات زمینی که ارزش آن دائماً در حال رشد است ، در این امر نقش دارد. اما خانه ها غالباً در وضعیت ناامیدی قرار دارند.

خریدهای بی سر چه مدت طول می کشد؟ مردم متوجه می شوند که باید از ویلا ها مراقبت کنند و با توسعه خوش بینانه بیماری همه گیر ، سفر به زودی دوباره آزاد می شود.

من فکر می کنم ما یک ملت ویلا و صنعتگر هستیم. گروهی از افراد هستند که قبلاً به مسافرت رفته اند و خرید ویلا یا کلبه را در نظر نمی گیرند. و اکنون آنها گفته اند که بهتر است چیزی از خود داشته باشند ، به طوری که در صورت بحران مشابهی که سال گذشته و امسال تجربه کردیم ، مجبور نباشند بین چهار دیوار محصور بمانند. تا حدی ، این نیز به سن مربوط می شود. افراد زیادی در چهل سالگی هستند که فقط برای چشیدن غذا به خانه می آیند.

روند دیگر شروع به ساخت مسکن اجاره ای است. آیا چرخشی به این سمت مشاهده می کنید؟

این روند به تدریج به جمهوری چک خواهد آمد. اول ، زیرا قیمت آپارتمان بسیار بالا رفته است. بسیاری از مردم توانایی تهیه یک استودیو پنج میلیونی را ندارند. به همین ترتیب ، گروهی از افراد هستند که نمی دانند در مورد داشتن و فروش املاک و مستغلات نگران باشند وقتی بدانند که به محل کار خود نقل مکان می کنند. علاوه بر این ، پیشنهاد پس از انتشار آپارتمان هایی که در ابتدا برای اجاره در Airbnb استفاده می شد ، کم نیست.

جیری پاکال: خانه ها معمولاً یک سوم ارزانتر از هزینه تبلیغاتشان فروخته می شوند

آیا تحرک چک ها در حال افزایش است؟ پیش از این ، همه مطالعات آمادگی کمی برای کار را نشان می دادند.

قطعاً در بین جوانان در حال افزایش است. من آن را در آزمون های بروکر می بینم. آنها از مناطق مختلف می آیند و می گویند: من امروز در پراگ هستم ، اما احتمالاً به زودی در برنو خواهم بود. همانطور که از نظر سطح زندگی آرام آرام به غرب نزدیک می شویم ، از نظر سبک زندگی نیز به سمت آن حرکت خواهیم کرد. بیست سال امروز نسبت به نسل ما بسیار جهانی تر است.

انجمن کارگزاران املاک و مستغلات امسال 30 سال را جشن می گیرند. به اعضا چه پیشنهادی می دهید؟

اعضا افراد و شرکت هایی هستند ، از جمله شبکه های بزرگی که صدها کارگزار تحت خود دارند. بسیاری ، به ویژه دفاتر کوچکتر ، به دنبال پشتیبانی از خدمات ارزان تر و دسترسی به اطلاعات هستند. در برقراری ارتباط با دولت ایالتی ، در فرصت مشارکت در ایجاد قوانین ، برای حل مشکلاتی که با کل سیستم مطابقت دارد ، یک مزیت بزرگ وجود دارد. این انجمن از همان ابتدا آموزش های حرفه ای را ارائه می دهد. امروز که این یک تعهد قانونی است ، سایر م institutionsسسات معتبر ظهور کرده اند که آن را منبع درآمد می دانند. اما اگر آنها این کار را به خوبی انجام دهند ، از این بابت متشکریم ، زیرا هدف مشترک ما ارتقا the کیفیت کارگزاری املاک است.

جان بورووکا
وی از دانشکده معماری دانشگاه فنی چک در پراگ فارغ التحصیل شد. وی به عنوان طراح در استودیوی معماری Hydroprojekt کار کرد. از سال 1991 وی دبیرکل انجمن نمایندگان املاک و مستغلات جمهوری چک (ARK) بود. وی مدیر اجرایی شرکت آموزش و مشاور مرکز اطلاعات ARK و یک مشاور املاک است. وی همچنین رئیس شعبه داخلی فدراسیون بین المللی املاک و مستغلات FIABCI و نایب رئیس انجمن اتحادیه اروپا و انجمن های املاک و مستغلات CEPI بود.[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *