رئیس Strabag می گوید: افزایش قیمت مواد برخی از ساختمان ها را به ضرر و زیان سوق می دهد

[ad_1]

مشکلات ناشی از افزایش شدید قیمت مصالح ساختمانی چقدر دشوار است؟

عوارض در همه زمینه ها خصوصاً در ساخت ساختمانها بر ما تأثیر می گذارد. افزایش قیمت برای آرماتورهای بتنی محسوس است ، جایی که ما 35 تا 40 درصد بیشتر از تابستان گذشته هستیم. قیمت عایق های حرارتی و ضد آب به طور سالانه دو برابر شده است.

نکته دوم این است که این ماده در دسترس نیست. ما آن را برای یک تاریخ خاص سفارش دادیم و تامین کننده به ما می گوید که فقط آن را ندارد. مشکل همچنین در محصولاتی مانند پنجره های پلاستیکی یا لوله های پلاستیکی فاضلاب است. تقاضای زیاد قیمت چوب را افزایش می دهد ، خواه این محصولات چوبی باشد یا حتی چوب برهنه برای سازه ها.

در زمینه الکترونیک نیز مشکلی وجود دارد. بعنوان بخشی از دیجیتال سازی ، ما به مدیران ساخت و ساز تبلت می دهیم تا همه اسناد ساخت و ساز همیشه در دسترس باشد و به روزرسانی ها بصورت آنلاین انجام شود. با این حال ، این تجهیزات الکترونیکی ، و همچنین ، به عنوان مثال ، سیستم های هدایت مکانیزه سازی ساختمان ها ، بدون تراشه نمی توانند کار کنند. همه این کالاها اکنون اصلاً نیستند یا ده ها درصد گران ترند.

مواد اولیه گران قیمت چه سودآوری دارند؟

منطقاً این امر به هزینه تبدیل می شود و سودآوری کاهش می یابد یا حتی به زیر صفر می رسد. ما ساختارهایی داریم که به همین دلیل احتمالاً ضرر می کنند. با افزایش قیمت مواد ، شما باید از ابتدا برای ساختمان ها محاسبه کنید. شما برای کل دوره ساخت مبلغی توافق کرده اید و هزینه های بیشتر به عنوان سازنده به عهده ما است. این مربوط به پروژه های خصوصی و همچنین بیشتر ساختمانهای عمومی است.

فقط قراردادهای عمده زیرساختی که مطابق با استانداردهای بین المللی RED FIDIC منعقد شده اند ، مانند اداره راه آهن و اداره راه ها و بزرگراه ها ، مجاز به ارزش گذاری هستند. مسئله این است که ارزش گذاری ممکن است در سال اول تقویم ساخت نباشد. هنگام ایجاد محاسبه برای سرمایه گذاران دولت برای پروژه های دارای بند تورم ، ما مقدار ارزش گذاری را مطابق فرمول داده شده محاسبه می کنیم. به همین دلیل است که ما سعی می کنیم تورم سال آینده را پیش بینی کنیم. این یک حدس از گوی کریستال است ، اینکه شما چه مقدار برای ارزش یابی از مشتری می گیرید و چه مقدار باید برای خود بپردازید.

اروپا فاقد چوبی است که آمریکایی ها برای نوسازی خانه ها می خرند

و وضعیت در بخش خصوصی چگونه است؟

در ابتدای همه گیری یک شوک ایجاد شد. امروز بازار کمی تثبیت شده و میل به ساخت دوباره برمی گردد. با این حال ، ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که بتوانیم افزایش قیمت ورودی را فاکتور کنیم و سرمایه گذار هزینه آن را پرداخت کرده است. با این حال ، برای ما ضروری است که بخش خصوصی تحت تأثیر ترس از توسعه بیشتر دست از ساختن برندارد. امروزه در ساخت و ساز ساختمان ها می توان فهمید که ظرفیت بازار نسبت به ساختمان ها بیشتر است. این نتیجه پیامد کووید است ، زمانی که شرکت ها قیمت ها را پایین می آورند و در آستانه سود صفر به رقابت می پردازند.

بنابراین ، آیا بازار پاک می شود؟

من هم اینچنین فکر میکنم. من نمی دانم چقدر قابل توجه است ، اما متوجه می شوم که در قراردادهایی که در گذشته سه یا چهار شرکت کننده وجود داشت ، امروز ، به عنوان مثال ، هشت شرکت با هم رقابت می کنند ، که اغلب بالاتر از حد ظرفیت خود هستند و قیمت های غیر واقعی دارند. ما نمی خواهیم در این مسیر پیش برویم که نمی تواند پایان خوشی داشته باشد.

اما شرکت های بسیار کوچکتر برای بهای خودکشی رقابت می کنند و هزینه آن را پرداخت می کنند.

بله ، ممکن است اتفاق بیفتد. و این الزاماً فقط در مشاغل کوچک وجود ندارد.

به نظر شما چه زمانی قیمت ها تثبیت می شوند؟

من خوش بین هستم اگرچه افزایش قیمت ها مسئله عظیمی ایجاد می کند که نتایج ساخت و ساز را کاملاً تحت تأثیر قرار می دهد ، اما این واقعیت است. از طرف دیگر ، من فکر می کنم این بیشتر به دلیل عوارض لجستیکی است که در آن مواد اولیه به دلیل همه گیری نمی توانند به آنجا برسند. این تأثیرات می تواند نیم سال دیگر ادامه داشته باشد. با این حال ، به محض اینکه مواد به بازار رسید و در دسترس قرار گرفت ، قیمت ها شروع به کاهش می کنند. آنچه امروز تجربه می کنیم ممکن است در سال 2022 اعمال نشود.

رئیس استراباگ نواک می گوید هیچ منزله ای برای وام گرفتن دولت از افراد خصوصی وجود ندارد

آیا توجه کرده اید که مقامات محلی قراردادهای برنامه ریزی شده را به دلیل محدودیت درآمد لغو می کنند یا به طور کلی کمتر از دوره قبل از همه گیری بوده اند؟

من هنوز آن را ندیده ام ، اما پیش بینی چگونگی پیشرفت شرایط دشوار است. من ترس شهرداران از کمبود پول را درک می کنم. شاید این کمی آزار و اذیت قبل از انتخابات باشد. من نگران امسال نیستم. انتخابات در حال نزدیک شدن است و برنامه ریزی های انجام شده قطعاً ادامه خواهد یافت. من نگرانم که همه وعده های انتخاباتی در سال آینده نیز اعمال شوند.

پس از انتخابات ، ممکن است معلوم شود که پول موجود در ورقه ورقه “روی کاغذ رنگ شده” است و نیست. برای صنعت ساخت و ساز ، این بدترین اتفاق ممکن است باشد و آنچه در گذشته اتفاق افتاده است ، یعنی کسی سرمایه گذاری را متوقف کند. زیرا صنعت ساختمان معمولاً وابستگی زیادی به سرمایه گذاری عمومی دارد.

فقط می توانیم باور کنیم که اگر دولت قول دهد که سرمایه گذاری را در داخل شرکت محدود نمی کند ، واقعاً چنین خواهد شد. و اینکه حتی پس از انتخابات پاییز بودجه کافی در صندوق زیرساخت حمل و نقل دولتی برای سرمایه گذاری در این دوره دشوار وجود خواهد داشت. این یک نشانه مثبت است که در حال حاضر در حال طراحی است و آماده سازی سازه ها متوقف نشده است.

جهان با کمبود مواد اولیه دست و پنجه نرم می کند:کمبود محصولات و مواد اولیه[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *