سهام ، ارزها و نظرات Michal Brozhka: تورم در برابر بیماری همه گیر

[ad_1]

پس از جهش نرخ تورم به نرخ سالانه 3.1 درصد در آوریل ، بازار كاملاً افزایش نرخ بهره اصلی را در ماه آگوست به 0.5 درصد نسبت به سطح فعلی 0.25 درصد اعلام كرد. توسعه تورم و چشم انداز افق برای نیم و نیم ، زمانی که سیاست های پولی تأثیر قابل توجهی بر تورم دارد ، می تواند افزایش نرخ بهره را در حال حاضر توجیه کند.

در عین حال ، باید دید که اقتصاد در حال حاضر زیر پتانسیل خود کار می کند و بنابراین نباید فشارهای تورمی مداومی ایجاد کند ، علی رغم نوسانات قیمت کوتاه مدت که شاهد آن هستیم. از طرف دیگر ، درست است که نرخ بهره بسیار کم است و نرخ بهبودی که احتمالاً قبلاً اتفاق افتاده است ، ممکن است بی سابقه باشد.

بحث دیگر برای تصمیم گیری در مورد تنظیمات نرخ بهره ممکن است ترس از افزایش انتظارات تورمی به دلیل سطح فعلی آن بالاتر باشد. تورم بالاتر از حد CNB مانند یک پارچه قرمز عمل می کند. از طرف دیگر ، اگر آن را متناسب با قیمت پمپ بنزین ها و افزایش قیمت الکل و دخانیات تنظیم کنیم که بیشتر ناشی از مالیات های غیر مستقیم است و تحت تأثیر سیاست های پولی نیست ، تورم فقط در حدود 1.5 درصد خواهد بود.

اما فیل معروف در اتاق هنوز در معرض خطر بدتر شدن بیماری همه گیر است. بیش از تورم ، گمانه زنی ها با افزایش سرعت ارتباط در CNB و خوش بینی آن از طرف همه گیر افزایش یافت. در اوایل ماه مارس ، CNB نسبت به اشتباه تشدید زودرس سیاست های پولی هشدار داد. با نرخ کنونی تجزیه ، که به طور قابل توجهی از انتظارات ما فراتر رفته است ، جای سال است که در موج بعدی اپیدمی چه عواقبی به دنبال خواهد داشت؟ اما به خصوص در بهار ، تسلیم سرخوشی بسیار شیرین است.

نویسنده یک اقتصاددان در Komerční banka است

دفترچه خاطرات آلمانی پیتر فیشر: لاشه بیچاره

شرکت دیگری در حال بررسی خرید بیت کوین است.  به گفته این تحلیلگر ، از این طریق پالانتیر می تواند خود را در برابر تورم محافظت کند[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *