سهام سفر برای فروش است. برخی از کارشناسان نسبت به آنها هشدار می دهند

[ad_1]

سهام شرکتهای مسافرتی تقریباً در ماه اکتبر گذشته آغاز به کار کرد ، زمانی که مشخص شد به زودی واکسن ویروس کرونا تصویب می شود. در رابطه با واکسیناسیون ، بسیاری از سرمایه گذاران انتظار بهبود سریع گردشگری را داشتند. بنابراین به اوراق بهادار آژانس های مسافرتی رسید که قیمت آنها قبلاً با بحران کرونر کاهش یافته بود ، اما برعکس از شر برندگان همه گیر ، به رهبری شرکت های فناوری خلاص شد.

این روند نیز به وضوح امسال کاهش نمی یابد. شاخص FTSE 350 برای مسافرت و اوقات فراغت انگلیس در دوازده ماه گذشته تقریبا 28.7٪ افزایش یافته است.

کوید پاس  یک طرح بلند پروازانه که می تواند سفر را در طی یک بیماری همه گیر حل کند ، و نه تنها این

به عنوان مثال ، گروه TUI هانوفر امسال تقریباً پنجاه درصد تقویت شده است. سهام او در بورس اوراق بهادار فرانکفورت حدود 4.95 یورو معامله می شود. اپراتور سفر دریایی انگلیسی-آمریکایی Carnival Corporation نیز در وضعیت مشابهی قرار دارد. در ژانویه ، او اوراق بهادار را به قیمت نوزده دلار فروخت و تا به امروز ارزش آنها به 27.52 دلار رسیده و به رشد خود ادامه می دهد. در ماه های اخیر ، بزرگترین آژانس کنسرت Live Nation جهان نیز ارقام مثبتی داشته است.

یان شفرانك ، تحلیلگر سهام شركت řeská spořitelna ، گفت: “پتانسیل سهام شركت های مسافرتی هنوز در آینده محقق نشده است و این یكی از داستان های سرمایه گذاری است كه جای توجه بیشتری دارد.” به گفته وی ، رفتار سرمایه گذاران منطقی است.

Covid Pass چگونه کار خواهد کرد؟

شفرانک گفت: “براساس داده های موجود ، میزان رزرو محل اقامت در این فصل تابستان در حال حاضر 85 درصد در سال 2019 است. ایالات متحده همچنین تقریباً نیمی از جمعیت خود را با حداقل یک دوز واکسینه کرده است.”

افزایش علاقه به سفر همچنین از حمل و نقل هوایی در انگلیس خبر می دهد، جایی که دولت اقدامات ضد همه گیری را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. از روز دوشنبه ، گردشگران انگلیسی می توانند بدون بازگشت به قرنطینه ، که به سرعت توسط هزاران نفر مورد استفاده قرار گرفت ، به دوازده کشور پرواز کنند.

“من قطعاً سرمایه گذاری در سهام آژانس های مسافرتی را توصیه می کنم. هر کسی که قبلاً آنها را در کارنامه خود داشته باشد ، اشتباه نمی کند ، حتی اگر فقط آنها را بدون خرید اضافی نگه دارید. طی دوازده ماه ، طبق توافق بازار ، قیمت سهام کارناوال یا Live Nation باید بالاتر از سطح فعلی باشد. “، گفت: لوکاس کوواندا ، اقتصاددان ارشد در بانک ترینیتی.

اطلاعات: اتریش به روی چک نیز باز است ، آنها مجبور نیستند هنگام ورود قرنطینه کنند

دیگر کارشناسان دیگر چندان خوش بین نیستند. “من افزایش قیمت قبلی را بسیار سرخوشی می بینم. در حال حاضر انتظار بازگشت سریع به حالت عادی است. در حقیقت ، بهبود ممکن است خیلی بیشتر طول بکشد. “هشدار می دهد Tomasz Pfäiler ، مدیر نمونه کارها در Cyrrus.

“آژانس های مسافرتی یک صنعت در حال محو شدن است. هر روز تعداد بیشتری از مردم از سیستم عامل هایی مانند Booking.com یا Airbnb استفاده می کنند و تعداد مشتریان در دفاتر سنتی در حال کاهش است. این روند در آینده عمیق تر خواهد شد. “

“مدت زیادی طول می کشد تا گردشگری به سطح قبل از همه گیری برسد. من ترجیح می دهم از اشتراک آژانس های مسافرتی اجتناب کنم و ترجیح می دهم شرکتی را انتخاب کنم که بیشتر روی فعالیت های اوقات فراغت تمرکز داشته باشند ، مانند پارک های تفریحی یا سینما. ”

واقعیت این است که ، حداقل در کشورهای اتحادیه اروپا ، که واکسیناسیون نسبت به انگلستان و ایالات متحده کندتر است ، محدودیت های زیادی همچنان اعمال می شود و از قبل مشخص شده است که تابستان امسال ممکن است به شکست سال گذشته نباشد ، اما کاملاً طبیعی نخواهد بود. در هر صورت ، سرمایه گذاران در جهانگردی فقط پس از مدت زمان طولانی تری باید انتظار بازگشت سرمایه خود را داشته باشند. شفرانک در پایان گفت: “با این حال شرکت هایی که از این همه گیری جان سالم به در برده اند می توانند انتظار تقاضای زیاد و رقابت کمتری داشته باشند.”

اینگونه آنها در بزرگراه Trans-Siberian رانندگی می کنند.  ببینید چه چیزی را می توانید در طولانی ترین خط ریلی جهان تجربه کنید[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *