سهم بانک ها در ذخایر حفاظت از بازار اعتبار دو برابر خواهد شد

[ad_1]

بانک ها برای محافظت از بازار اعتبار ، پول بیشتری را به سمت ذخیره هدایت می کنند. از ژوئیه 2022 ، بانک ملی چک نرخ به اصطلاح بافر سرمایه ضد چرخشی را به یک درصد از 0.5 درصد فعلی افزایش داد. این قیمت برای کلیه بانک ها ، اتحادیه های پس انداز و اعتباری و همچنین فروشندگان اوراق بهادار اعمال می شود.

در همان زمان ، CNB گفت که اگر وضعیت اقتصادی دوباره بدتر شود ، به عنوان مثال به دلیل موج دیگری از بیماری های همه گیر ، هیئت مدیره بانک آماده بررسی افزایش نرخ سود اعلام شده یا ذخیره سریع و به طور کامل خواهد بود.

جیری روسنوک ، رئیس بانک ملی ، گفت ، طبق آزمایش های استرس CNB ، بخش بانکی حتی پس از شیوع ویروس کرونا نیز بسیار مقاوم است.

در پایان سال گذشته ، نسبت کل سرمایه در بخش بانکی 24.3 درصد بود که بالاترین سطح از نظر روسنوک است. “از لحاظ تئوری ، بانک ها می توانند حجم اضافی وام با بیش از 3.5 تریلیون کرون ، یعنی. پرتفوی وام فعلی را دو برابر کنید. “

اعضای پارلمان اروپا به بانک مرکزی این اختیار را دادند که شرایط رهن را تعیین کند

بانک مرکزی گفت: بخش مالی در جمهوری چک سال گذشته و در ماه های نخست سال جاری مقاومت سنتی خود را در برابر شوک های ناگوار تقویت کرده است. اگرچه در درآمد برخی از خانوارها و به ویژه شرکت های غیرمالی کاهش یافته است که بر روی توانایی پرداخت آنها و در نتیجه عملکرد م ،سسات مالی تأثیر سو financial گذاشت. با این حال ، روسنوک هشدار داد ، با این حال ، برنامه های تثبیت و پشتیبانی به طور قابل توجهی اثرات سو ad بیماری همه گیر را کاهش داده است. پایان مهلت قانونی برای پرداخت ها منجر به افزایش اندکی ریسک های اعتباری شده است.

با این حال ، برخی از تأثیرات امسال و سال آینده به تأخیر می افتد. استاندار افزود ، عدم اطمینان در مورد توسعه بیشتر هنوز احتیاط زیادی از سوی موسسات مالی در مدیریت سرمایه ، از جمله سیاست سود سهام ، نیاز دارد.

سیستم عامل های Crowdfunding باید از CNB مجوز بگیرند[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *