شاخص DAX متحول شده است. تازه واردان چه کسانی هستند؟

[ad_1]

دویچه بورس اعلام کرد قصد دارد شاخص های خود را در نوامبر سال گذشته تعدیل کند. هدف آن بهبود کیفیت شاخص ها و مطابقت آنها با استانداردهای بین المللی است. در سال گذشته ، دویچه بورس همچنین شرایط سخت تری را برای گنجاندن شرکت ها در شاخص ها ، عمدتا در زمینه صورت های مالی و سودآوری معرفی کرده است. این واکنشی واضح به وقایع مربوط به رسوایی Wirecard است.

استفان فلاگل ، مدیر Qontigo ، شاخص حقوق صاحبان سهام دویچه ، گفت: “با گسترش 40 عضو ، ما بزرگترین اصلاح شاخص DAX در تاریخ خود را تکمیل می کنیم و یک شاخص برجسته ایجاد می کنیم که طیف وسیعی از بازار سرمایه آلمان را نشان می دهد.” بخش Börse.

به عنوان مثال ، پورشه هولدینگ و تولیدکننده لوازم ورزشی پوما ، شرکت هواپیماسازی ایرباس و خرده فروش پوشاک آنلاین Zalando به فهرست اضافه می شوند. Siemens Healthineers ، Symrise ، Sartorius ، Brenntag ، Hellofresh و Qiagen نیز در این فهرست قرار خواهند گرفت.

اعضای جدید شاخص چه کسانی هستند؟

ایرباس

با توجه به ارزش بازار آن ، بزرگترین تولیدکننده هواپیما در اروپا مدتهاست که در این فهرست جایگاهی کسب کرده است ، زیرا اندازه آن نیز از شرکتهای ثابت DAX – شرکتهایی مانند BASF ، Daimler یا Deutsche Telekom فراتر می رود. با این حال ، گنجاندن ایرباس در شاخص DAX تا کنون از معامله سهام آن در بورس پاریس جلوگیری کرده است. علی رغم تأثیرات همه گیری بر حمل و نقل هوایی ، ایرباس در نیمه اول سال فروش 24.6 میلیارد یورو و سود 2.7 میلیارد یورو گزارش داد و نسبت به رقیب اصلی خود ، بوئینگ آمریکایی ، بسیار بهتر عمل می کند. طی 12 ماه گذشته ، سهام ایرباس 70 درصد افزایش یافته است.

زالاندو

حتی برای فروشگاه پوشاک الکترونیکی در زالاندو ، همه گیری به معنای یک تغییر اساسی بود ، اما در این مورد برای بهتر ، انتقال کلی خریداران به دنیای آنلاین است. در سال 2020 همه گیر ، این شرکت فروش خود را یک چهارم به هشت میلیارد یورو افزایش داد و عملاً سود خود را به 421 میلیون یورو دو برابر کرد. چشم انداز نیز برای این شرکت مثبت است ، زیرا مشخص می شود مشتریانی که در حین محاصره سنگ فروشی ها را ترک کرده اند حتی پس از باز شدن آنها به میزان بیشتری به آنها بازنگشته اند. فروش در سه ماهه اول سال جاری 34 درصد جهش کرد. اگرچه سود عملیاتی کاهش یافته است ، اما این به دلیل هزینه های بالای بازاریابی زالاندا است که تلاش می کند مشتریان جدید را حفظ کند.

چوب و شرکت  یک پروژه غیر معمول برای بورس تهیه کنید ، صدها میلیون تاج برای سرمایه گذاران هزینه خواهد داشت

متخصصین بهداشتی زیمنس

شاخه پزشکی زیمنس غول پیکر تنها در سال 2018 وارد بورس شد. انتقال آن به شاخص DAX یکی از سریعترین موارد است. این همه گیری همچنین به شرکت فناوری پزشکی کمک کرد. به عنوان مثال ، این شرکت از افزایش تقاضا برای آزمایش سریع ویروس کرونا استفاده می کند. Siemens Healthineers امید زیادی به خرید امسال شرکت آمریکایی Varian دارد که در زمینه تله های سرطانی پیشرو جهان است. سهام زیمنس Healthineers از ابتدای سال جاری 50 درصد افزایش یافته است.

برنتاگ

معامله گر شیمیایی Brenntag ، که در جمهوری چک نیز فعالیت می کند ، فروش خود را در سه ماهه اول 23 درصد افزایش داد و به 3.5 میلیارد یورو و EBITDA با 29 درصد افزایش به 355 میلیون یورو رسید. این شرکت نه تنها از نظر ارگانیک بلکه از طریق خرید نیز در حال رشد است. او اخیراً JM Swank ، بزرگترین خرده فروش مواد مورد استفاده در صنایع غذایی آمریکا را کنترل کرد.

شمارنده بازار سهام: سهام یک شرکت آمریکایی نامحسوس می تواند نمونه کارها را تزئین کند

هولدینگ خودرو پورشه

در ابتدا باید روشن شود که این نام شامل شرکت خودروسازی پورشه که در گروه فولکس واگن ادغام شده است نمی شود. Porsche Automobil Holding SE ، که گاهی اوقات به اختصار Porsche SE نیز نامیده می شود ، یک شرکت هلدینگ است که چندین سال پیش در جریان تلاش ناموفق پورشه برای کنترل کل گروه فولکس واگن تشکیل شد. این شرکت حدود 31 درصد از سهام و 53 درصد از حق رای فولکس واگن AG را در اختیار دارد. نیمی از Porsche SE و صد درصد از حق رای متعلق به خانواده Porsche و Piëch است.

Hellofresh

حمل کننده بسته های غذایی ، بزرگترین در نوع خود در بازار ایالات متحده ، تقریباً در مراحل اولیه خود است. این شرکت در سال 2011 تاسیس شد و از سال 2017 در بورس اوراق بهادار فعالیت می کرد. Hellofresh بسته های خانگی را با دستور غذا و تمام مواد لازم برای هر روز برای مشتریان ارسال می کند. آشپزی به خود مشتری واگذار می شود ، اما او مجبور نیست با خرید و آشپزی کار کند. در ماه های همه گیر ، این مفهوم یک ضربه بود. گردش مالی در سال 2020 با 111 درصد افزایش به 3.75 میلیارد یورو رسید ، سود ناشی از پایه پایین مقایسه هزاران درصد افزایش یافت. و اکنون مشخص می شود که مشتریان جدید به شرکت وفادار می مانند. از اواسط سال 2019 ، سهام این شرکت به شدت در حال رشد است و در دو سال 700 درصد اضافه شده است.

چرا باید بیت کوین را نگه داشت در حالی که به نظر می رسد سرمایه گذاری در سهام ارزان تر است

پوما

یک تولید کننده سنتی پوشاک و کفش ورزشی در حال بازگشت است. در حالی که این شرکت در سه ماهه دوم سال گذشته 115 میلیون یورو زیان عملیاتی متحمل شد ، امسال در سه ماهه دوم سود عملیاتی آن 109 میلیون یورو بود.

سیمریس

سازنده عطر و رایحه Symrise در طی این سالها فعالیتهای بسیار بیشتری را به فعالیت اصلی خود اضافه کرده است. به عنوان مثال امروزه غذاهای آماده ، خوراک دام ، نوشیدنی ها ، شیرین کننده ها ، لوازم آرایشی و محصولات تمیز کننده نیز تولید می شود. ریشه های این شرکت به سال 1874 باز می گردد ، زمانی که دو شیمیدان در هولزمیندن عطر وانیل مصنوعی وانیلین را تولید کردند. سبد سهام گسترده به شرکت در غلبه بر همه گیری کمک کرد و سهام آن تقریباً 50 درصد از سال 2019 افزایش یافت.

یک ضربه سرمایه گذاری از سوی بورس اوراق بهادار پراگ وجود دارد.  تحلیلگران محاسبه کرده اند که این پارکت

کیاگن

Qiagen ، ارائه دهنده فناوری تشخیص پزشکی و تحقیق ، یکی از برندگان بحران کرونر است. تقاضا برای آزمایش COVID-19 باعث شده است که این شرکت به سرعت در حال رشد باشد. امسال چندان صورتی به نظر نمی رسد. این شرکت پیش بینی اولیه فروش خود را برای امسال 20 درصد به 12 درصد در ماه ژوئن کاهش داد. کمپین های واکسیناسیون تدریجی در مقایسه با سال گذشته باعث تضعیف تقاضا برای آزمایش کرونا شده است.

سارتوریوس

این بیماری همه گیر به سارتوریوس نیز کمک کرد. مانند Qiangen ، تأمین کننده تجهیزات دارویی و آزمایشگاهی محصولاتی را ارائه می دهد که سال گذشته مورد توجه خاصی قرار گرفت. در سال جاری ، این شرکت رشد درآمد 45 درصد و افزایش سود عملیاتی را 34 درصد پیش بینی کرده است. تنها بخشی از سهام این شرکت در بورس اوراق بهادار معامله می شود. نیمی از سهام مدتهاست توسط وارثان بنیانگذار شرکت هورست سارتوریوس کنترل می شود ، 34 درصد سهام در اختیار شرکت آمریکایی Bio-Rad Laboratories است.[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *