شرکت های اروپایی جریان سهام جدیدی را ارائه می دهند. سرمایه گذاران بی آب همه چیز را می گیرند

[ad_1]

در مقایسه با سال قبل ، که با شوک همه گیر اولیه مشخص شده ، علاقه شرکت ها برای ورود به بازار در سراسر جهان افزایش یافته است. اما شرکت های اروپایی حدود دو برابر بقیه جهان سرمایه جمع می کنند.

“در اوج همه گیری ، انتشار اولیه به تعویق افتاد. رشد کنونی متشکل از این وقایع تأخیری است ، به علاوه مسائل بیشتری وجود دارد که منجر به ایجاد شرایط خوب اقتصادی می شود. “” آلس پراندستر ، رئیس معامله گر اوراق بهادار eFrank.cz گفت.

در حال حاضر گرانترین سهام اروپا نیز نویدبخش شرکتها است که سهام آنها با سود به فروش می رسد. منافع سرمایه گذاری در سهام جدید با مازاد پول در سیستم مالی ، به ویژه در اروپا ، با عرضه محدود فرصت های سرمایه گذاری هنگامی که سهم قابل توجهی از اوراق قرضه منطقه یورو حتی برای تأمین تورم افزایش نمی یابد ، تأمین می شود.

نیمه اول سال درآمد مناسبی به سرمایه گذاران داد.  بقیه در دست بانکداران مرکزی است

“آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم. از نظر برنامه ریزی مالی بهتر است بخشی از سرمایه را در مباحث جدید در بورس اوراق بهادار قرار دهید. بوریس تومشیاک ، اقتصاددان فین لورد ، گفت: “حتی اگر قیمت سهام فقط پس از IPO اندکی افزایش یابد ، به عنوان مثال پنج یا ده درصد ، بازهم بسیار جذاب تر از خرید اوراق قرضه خواهد بود.” تومشیاک افزود: “هنگامی که سهام با افق سرمایه گذاری 15 سال یا بیشتر خریداری می کنید ، انتظار می رود بازدهی بالاتر از اوراق قرضه دولتی باشد.”

سرمایه گذاران در اوراق بهادار به لطف ارائه سهام جدید در سال گذشته بیشتر شنیده اند. شاخص IPO بین المللی رنسانس ، که بازتاب ورود تازه واردان را منعکس می کند ، از سقوط همه گیر در ماه مارس تا دسامبر 78 درصد افزایش یافت ، سه برابر بیشتر از سهام اروپا. در این سال ، رشد شاخص متوقف شده است و حاملان سهام جدید سهام از ژانویه عملا در راه هستند.

سرمایه گذاران از جهش های دلتا ترس دارند.  قیمت سهام شرکت های هواپیمایی ، آژانس های مسافرتی و هتل ها در حال سقوط است

“اقتصادها در نتیجه همه گیر شدن دستخوش تحولات چشمگیری می شوند. آنچه زمانی مهم بود ، دیگر وجود ندارد. برعکس ، تأکید ، به عنوان مثال ، بر پیچیدگی فناوری به طور قابل توجهی افزایش یافته است. نیاز به تأمین مالی این تحول همچنین منجر به افزایش IPO می شود. “

از جمله مهمترین مشکلات اروپا در سال جاری ، به عنوان مثال ، شرکت راه اندازی تجارت الکترونیکی لهستان InPost بود که موفق به دریافت بیش از 3 میلیارد یورو از سرمایه گذاران برای یک سوم سهام فروخته شده از طریق بورس اوراق بهادار شد. توسعه دهنده کارآفرینی در مقیاس بزرگ CTP با انتشار نسخه اولیه در چک بیش از 800 میلیون یورو خریداری کرد و کفاش افسانه ای دکتر مارتنز

طبق گفته های PwC و Delogic ، شرکت های جهانی در این سال 300.9 میلیارد دلار سرمایه جمع کرده اند که 336 درصد بیشتر از نیمه اول سال گذشته است. دو سوم این مبلغ توسط شرکت ها در سه ماهه اول جمع آوری شد که بدین ترتیب به یک رکورد تاریخی تبدیل شد. تقریباً 40 درصد سرمایه توسط شرکتهای بخش مالی تأمین می شود. در طی همه گیری ، فناوری با بیشترین تأثیر ، با 79 میلیارد مقام دوم را به خود اختصاص داد.[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *