صادرات چک با درگیری در اسرائیل تهدید نمی شود

[ad_1]

اوندژ بوشکای ، مدیر اجرایی اتاق مشترک بازرگانی چک و اسرائیل گفت: “تاکنون ، ما هیچ وحشت و عصبی در بین کارآفرینان چک که با اسرائیل تجارت می کنند ، ثبت نکرده ایم.” وی افزود: “من نمی خواهم به هیچ وجه وضعیت فعلی را نادیده بگیرم ، اما در هفتاد سال گذشته ، اسرائیل آموخته است كه در یك كشور خطرناك زندگی كند. بوچکای گفت: “اگر این درگیری طولانی مدت نباشد ، اقتصاد کشور به طور قابل توجهی تهدید نمی شود”.

سخنان وی توسط صادرکنندگان تأیید می شود. “ما اوضاع اسرائیل را از نزدیک مشاهده می کنیم. در حال حاضر ، میزان عرضه و فروش اتومبیل به طور چشمگیری محدود نیست. ”

جنگهای طولانی انتظار نمی رود

آژانس رتبه بندی بین المللی S&P Global Ratings همچنین نسبت به وقایع جاری در خاورمیانه خوش بین است. این آخر هفته ، وی ارزیابی اعتبار اسرائیل را در سطح AA تأیید کرد. بنابراین ، چشم انداز رتبه بندی ثابت باقی می ماند ، نشان می دهد که آژانس انتظار درگیری طولانی ندارد.

در حمله اسرائیل در نوار غزه ده نفر کشته شدند.  فلسطینی ها نکبا را به یاد می آورند

رتبه بندی اعتباری راهنمای مهمی برای سرمایه گذاران است زیرا احتمال بازپرداخت صحیح وام را به آنها نشان می دهد. علی رغم تشدید فعلی خطرات امنیتی و سیاسی ، پیش بینی می شود اقتصاد اسرائیل امسال پنج درصد رشد کند که دلیل اصلی آن واکسیناسیون سریع COVID-19 است.

کارشناسان سیاست خاورمیانه پیشنهاد نمی کنند که درگیری مداوم بین یهودیان و فلسطینی ها به یک جنگ طولانی مدت تبدیل شود. ایرنا کالهوسووا از دانشگاه چارلز گفت: “حماس تا حد زیادی به اهداف استراتژیک خود رسیده است و به نفع او نیست که بیش از حد این گلوله باران را طولانی کند.” به گفته کالهاوس ، نبردها حداکثر ظرف چند هفته به پایان می رسد ، زمانی که ارتش اسرائیل نتیجه گرفت که به بازدارندگی کافی برای دشمن خود دست یافته است.

چک ها در کنار اسرائیل هستند

به گفته دانشمندان ، چک حاضر است از طرف اسرائیلی در اختلافات اسرائیل و فلسطین حمایت کند. “آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم. کالهوسووا توضیح داد: “از تحسین چکها به قدرت نظامی اسرائیل ، از طریق نگرش منفی بخشی از مردم چک به مسلمانان ، تا اظهارات سیاستمداران ما ، که اکثر آنها همیشه اسرائیلی بوده اند.”

بدون شک تجارت نیز نقش دارد. اسرائیل یکی از پنج شریک تجاری مهم خارج از اروپا برای جمهوری چک است. فقط در سال گذشته کالاهایی به ارزش 22 میلیارد کرون از جمهوری چک به اسرائیل صادر شده است. صادر کنندگان در این منطقه تحت سلطه Škoda Auto فوق هستند ، اما شرکت محیط زیست Dekonta ، تولید کننده اپتیک Meopta یا تولید کننده تختخواب های پزشکی Linet ، نیز در اینجا فعال است.

حمله حماس به فرودگاه های اسرائیل.  وی از شرکت های هواپیمایی خواست که از تردد جلوگیری کنند

“تجارت در بخش امنیت و دفاع نیز انجام می شود ، اما بیشتر تحت تحریم اطلاعات است. به طور کلی ، روابط اقتصادی چک و اسرائیل بسیار غنی است. “

با این حال ، مارک سیکا ، کارشناس خاورمیانه در دانشگاه مندل در برنو ، هشدار داد که “از برخی جنبه ها ، اتحاد چک با اسرائیل شروع به رشد کرده است تا جایی که هیچ انتقادی وجود ندارد.” به گفته چایکا ، این نه تنها در مورد سیاستمداران ، بلکه درمورد عموم مردم چک نیز صدق می کند.

سال گذشته ، سه وزیر خارجه اسبق چک – توماس پتروزیچک ، لوبومیر زائورالک (هر دو CSSD) و کارل شوارتزنبرگ (TOP 09) سعی کردند توجه را به این یک طرفه بودن جلب کنند. در یک مقاله کلی برخی از اقدامات گذشته اسرائیل را مورد انتقاد قرار داده اند.

تاترا در حال گسترش است.  وی تولید خود را در امارات آغاز کرد ، کارخانه ای را در برزیل تأسیس کرد و تور ترکیه را گشت

صادرکنندگان به سختی به خواب می رفتند.  افزایش نرخ ارز احتمالاً سود آنها را حتی نازک تر خواهد کرد[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *