صندوق نروژی به احتمال زیاد شرکت ها را بیشتر به سمت اهداف زیست محیطی سوق می دهد

[ad_1]

صندوق بازنشستگی دولتی ، که فقط در خارج از کشور سرمایه گذاری می کند ، در حال حاضر دارای سهام در آلاینده های اصلی گازهای گلخانه ای ، مانند ExxonMobil و Chevron است. با این حال ، آنها احتمالاً یا در آینده از شر آنها خلاص می شوند یا سعی می کنند این شرکت ها را متقاعد کنند که اهداف سبز بلند پروازانه تری را دنبال کنند.

به گفته اسپن بارت اید ، سخنگوی نیروی کار نروژ در زمینه انرژی ، محیط زیست و آب و هوا ، نمی توان انتظار داشت که این صندوق تمام سهام معدنچیان را یک شبه تمام کند. بنابراین ، شرکت های غیر محیط زیستی به احتمال زیاد با فشار مداوم روبرو هستند که احتمال می رود سرمایه گذار نروژی بر آن قدرت بیشتری بدست آورد.

بارت اید می گوید: “ما می خواهیم صندوق از استراتژی های مالکیت فعال برای دستیابی به ثروت خالص صفر برای همه شرکت های موجود در سبد استفاده کند.” بلومبرگبه در همان زمان ، اکسون در حال حاضر با شورش سهامداران سبز فکر مواجه است که موفق شده اند نامزدهای خود را به هیئت مدیره معرفی کنند.

برای من رژ لب بیاور

برخی از شرکت ها در این بخش ، مانند شل و بی پی ، متعهد هستند که تا سال 2050 کربن خنثی داشته و میزان انتشار گازهای گلخانه ای را در دهه 1930 کاهش دهند. با این حال ، اکسون و شورون از کم جاه طلب ترین معدنچیان هستند. هیچ یک از آنها هنوز قید تاریخی برای دستیابی به بی طرفی آب و هوا را نداده اند. اروپایی ها شروع به سرمایه گذاری در آسیاب های بادی ، پروژه های خورشیدی و هیدروژن کرده اند و شرکت های آمریکایی با اتهاماتی مبنی بر عدم توانایی خود در تطبیق با شرایط آب و هوا روبرو هستند.

طرفداران فشار سرمایه گذاران بر این باورند که نروژ می تواند نمونه ای باشد که به سایر بازیگران سرمایه بزرگ الهام می بخشد. “شروع به کاری که با دیگران هماهنگ نیست ، عملی نیست. مارتین اسکنکه ، که قبلا در وزارت دارایی کار می کرد و مغز متفکر بسیاری از موفقیت های صندوق نفتی نروژ محسوب می شود ، گفت: بزرگترین سود حاصل از اقدامات هماهنگ هنگام جمع شدن سرمایه گذاران است.

Electromobility: برنامه های اتحادیه اروپا و جهان چیست؟

با این حال ، جنبه کار به آینده معادن محلی نیز توجه خواهد کرد. از یک سو ، کشوری با جریان آب مناسب منابع تقریباً پاک تولید برق دارد و در تحول حمل و نقل نیز فعال است. مشوق های دولتی باعث شده است که از هر 10 خودرویی که تازه خریداری شده اند ، هفت دستگاه باتری مصرف کنند. نیروی محرکه الکتریکی نیز در کشتیرانی نفوذ می کند که در محیط های تکه تکه شده نیز اهمیت دارد.

از سوی دیگر ، چهل درصد صادرات کشور اسکاندیناوی را سوخت های فسیلی تشکیل می دهند. در بخش نفت و گاز دویست هزار نفر مشغول به کار هستند که هفت درصد نیروی کار را تشکیل می دهند. “منحرف کردن نروژ از صنعت نفت یک کار بزرگ خواهد بود. به گفته این روزنامه ، “مردم نگران کار خود ، در مورد سطح زندگی خود هستند.” روزنامه گاردین آریلد هرمستاد از حزب سبزها ، که مایل است تولید خود را در سال 2035 به پایان برساند.

فلیشیا گلدن پراگ: یک مفهوم عالی که هرگز فرصتی برای تولید انبوه نداشته است

با این حال ، اجماع نسبتاً گسترده ای بین سایر گروه ها وجود دارد که پایان تولید مواد اولیه در دستور کار قرار ندارد. آنها استدلال می کنند که گذار به اقتصاد سبز مدتی طول می کشد ، درآمد نفت می تواند آن را تأمین کند و تضعیف اقتصاد هیچ کاری نخواهد کرد.

و همچنین از این واقعیت که اگر نروژ تولید نفت را متوقف کند ، شخص دیگری به سرعت جای خود را در بازارهای جهانی پر خواهد کرد. “آنها واقعاً می گویند چون ما تمیز حفاری می کنیم ، اگر نروژ ادامه دهد برای محیط زیست خوب است. هرمستاد گفت ، این درست نیست ، اما مردم دوست دارند آن را بشنوند.

حزب کارگر که طرفدار کاهش تدریجی است ، در حال مذاکره برای ائتلاف حاکم با حزب مرکز است که از کاوش و استخراج بیشتر حمایت می کند و حزب چپ سوسیالیستی که با آن مخالف است. سرور ساعت انرژی وی گفت: کارگران نفت نگران آینده خود نیستند.

“به نظر من ، یادآوری این نکته مهم است که مجلس عمدتا از احزابی تشکیل شده است که از ادامه استخراج حمایت می کنند. آنیکن هوگلی از انجمن نفت و گاز نروژ می گوید: محافظه کاران ، میانه روها ، حزب کار و حزب پیشرفت تقریباً هفتاد درصد پارلمان را تشکیل می دهند.

مذاکرات کلیدی برای کارخانه گیگا پس از انتخابات انجام می شود.  این دانشمند علوم سیاسی می گوید: مادربزرگ ممکن است احساس شکست کند[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *