عکس: پنجاه سال تولید کوکاکولا در جمهوری چک. نوشیدنی شیرین یک امر محبوب نبود

[ad_1]

تولید کوکاکولا در آن زمان چکسلواکی در سال 1971 بر اساس توافقنامه مجوز بین The Coca-Cola Company و شرکت ملی Fruta Brno آغاز شد ، که بدین ترتیب اولین سایت تولید در قلمرو ما شد. تولید در ماه سپتامبر در کارخانه های کنسرو سازی در مودریس ، برنو آغاز شد. چکسلواکی چهارمین کشور سوسیالیستی بعد از بلغارستان ، مجارستان و یوگسلاوی بود که این نوشیدنی را تولید کرد.

کوکاکولا ، که اغلب مشهورترین نوشیدنی سرمایه داری نامیده می شد ، معمولاً در جمهوری چک “سبک” آمریکایی داشت. این بطور انحصاری در بطری های اصلی بطری می شود ، به عنوان مثال ، در اتحاد جماهیر شوروی چنین نبود. در چکسلواکی سوسیالیستی ، م gastسسات غذاخوری به چهار گروه قیمت تقسیم شدند. مردم فقط می توانند در دهه 1970 کوکاکولا را به میزان محدود خریداری کنند ، به عنوان مثال در رستورانهای قیمت اول و دوم ، در فروشگاههای Tuzex یا در قطار یا خطوط هوایی بین المللی.

تولید کوکاکولا را در پراگ کاوش کنید

کک

Super Bowl در حال از دست دادن تبلیغات است.  خداحافظی با آئودی یا کوکاکولا

در آن زمان ، هیچ گونه بازاریابی برای کوکاکولا در چکسلواکی لازم نبود. “کولا واقعاً یک نوشیدنی بسیار محبوب آمریکایی بود که قطعاً نیازی به تبلیغات نداشت. علاوه بر این ، در کشور ما این جنبه سیاسی داشت. “میشال پتروف ، نویسنده سریال” یکپارچهسازی با سیستمعامل “، گفت.

در همان زمان ، پتروف یادآوری می کند که در مورد ماشین ، یک نوشابه معمولی نبود. “وقتی کسی آن را در دیسکو داشت ، به این معنی بود که بیشتر شب نوشابه کوک داغ می نوشید. پتروف افزود: قطعاً هیچ کس مانند امروز خودروها را یکی پس از دیگری به آنجا هل نداده است.

مشاهده گالری عکس:

با این حال ، کمپین تبلیغاتی بعداً در دهه 1980 شروع شد و در سایر کشورهای بلوک شرق رایج بود. با این حال ، حتی در آنجا ، آگهی اساساً دیر ظاهر شد. “شما معمولاً در لحظه ای که به بازار می روید یک کمپین تبلیغاتی گسترده ایجاد می کنید. و این در هیچ کشور اروپای شرقی رخ نداد زیرا بی فایده بود. تبلیغات توسط به اصطلاح ارائه شد شایعات ، “پتروف می گوید.

میشال پتروف همچنین به یاد دارد که کوکاکولا چیزی بیشتر از نوشیدن مردم نبود. “ما در یک بلوک مسکونی در پروسک زندگی می کردیم و وقتی جاده کمربندی پراگ وجود نداشت ، کامیون ها به ما نزدیک شدند. ما قوطی های کک دور ریخته شده را از ترکش جدا کردیم. وقتی یک راننده کامیون بلغاری دید که ما او را عجیب می بینیم ، ایستاد و سریع کوکاکولا را تمام کرد تا جعبه را به ما بدهد. ”

فروش و سود کوفول در سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا کاهش یافت.  اما این گروه علی رغم محدودیت ها یک میلیارد دلار برد

در مارس 1993 ، کارخانه تولید Kyje با حضور نخست وزیر و سایر شخصیت ها افتتاح شد. نوشیدنی کوکاکولا هنوز هم در اینجا تولید می شود. سال گذشته ، این شرکت تقریبا 205 میلیون لیتر در جمهوری چک و اسلواکی تولید کرد.

امروزه شرکت کوکاکولا در جمهوری چک پشت تولید بسیاری از نوشیدنی های دیگر از مارک های مختلف است. اینها علاوه بر خود کوکاکولا ، Fanta ، Sprite ، Fuzetea ، AdeZ ، Powerade ، Cappy ، بلکه Kinley یا آب ناتورا بطری شده نیز عبارتند از.

کوفولا آلمانی.  کمی.  فریتز کولا نزدیک به پیروزی بر کوکاکولا است[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *