فوران آتشفشان در جزایر قناری: پلیس 5000 نفر را تخلیه کرد

[ad_1]

آتشفشان Cumbre Vieja در جزایر قناری در جزیره لا پالما زنده شد. به گزارش تلویزیون اسپانیایی RTVE ، ستونی از دود سفید و سیاه از آن بیرون می آید و گدازه ای از هفت دریچه مختلف بیرون می زند. پلیس در حال حاضر 5000 نفر از ساکنان محلی را تخلیه کرده و در حال برنامه ریزی برای همین تعداد است. مقامات هنوز هیچ مجروح یا کشته ای گزارش نکرده اند ، اما بیست خانه قبلاً تخریب شده است. به گفته کارشناسانی که مطبوعات اسپانیایی با آنها تماس گرفته اند ، فوران ممکن است چند هفته طول بکشد. آخرین باری که این آتشفشان فعال بود در سال 1971 بود.

در جزیره لا پالما ، آنها برای اولین بار در نیم قرن فوران آتشفشان را تجربه کردند. تلویزیون RTVE در وب سایت خود منتشر می کند ضبط صدا از در حدود دو کیلومتری گدازه روان ، جایی که پیشرفت گدازه شنیده می شود. خبرنگاری که در طول گزارش خاکستر آتشفشان را تبخیر کرد ، گفت که مردم محلی شبها از ترس نخوابیده اند ، اگرچه آنها بلافاصله تهدید نشده اند.

سانچز ، نخست وزیر اسپانیا و فرناندو گرانده مارلاسکا ، وزیر کشور نیز بر وضعیت موجود نظارت می کنند. امروز ، آنها قصد دارند از مأموران تخلیه شده در مرکزی که توسط مقامات محلی و صلیب سرخ ایجاد شده است دیدن کرده و در جلسه ستاد بحران شرکت کنند.

نگاهی به عکسهای منحصر به فرد عکاس و هواپیمای بدون سرنشین پتار یوراچکا بیندازید که در مارس امسال از ایسلند دیدن کرد و در آنجا عکسهای آتشفشان Fagradalsfjall را در دره Geldindalir گرفت >>>

تصویر: کوه پری ، معروف به یکی از پردرآمدترین فیلم های تاریخ آواتار

بدترین فوران در تاریخ ایالات متحده: کوه سنت فتح 40 سال پیش النا ، و تخریب منطقه ای بزرگتر از پراگ[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *