فوران آتشفشان در جزایر قناری: پلیس 6000 نفر را تخلیه کرد

[ad_1]

گدازه که در مکان هایی به ارتفاع 15 متر می رسد ، اکنون با سرعتی در حدود چهار متر در ساعت حرکت می کند ، در حالی که روز دوشنبه حدود 700 متر در ساعت بود. در حال پیشروی به سمت سواحل جنوب غربی است که بخشی از آن قبلاً به محل احتمالی برخورد منتقل شده است. به گفته دانشمندان ، پس از برخورد گدازه داغ با آب دریا ، یک واکنش شیمیایی رخ می دهد ، که مقدار زیادی بخار را با مواد خطرناک و قطعات شیشه های آتشفشانی به هوا منتقل می کند.

با این حال ، رسانه های محلی امروز می نویسند ، به دلیل تأخیر قابل توجه ، گدازه ها حتی نمی توانند به ساحل برسند. به نوشته روزنامه El Periódico ، جرم ماگمای مغناطیسی پس از فوران در روز یکشنبه حدود 3.6 کیلومتر از دهانه تا ساحل حرکت کرد. اکنون گدازه در دو جریان اصلی در حال چرخش است ، شمالی قبلاً به روستای تودوک رسیده است که روز سه شنبه تخلیه شد. طبق گزارش RTVE ، جریان گدازه در جنوب عملاً وجود ندارد.

بعید است که خاکستر هنوز به اروپای مرکزی برسد

خاکستر که پس از فوران یکشنبه از یک آتشفشان در جزیره لا پالما در اسپانیا ظاهر می شود ، در روزهای آینده نباید از غلظت بالاتری از اروپای مرکزی عبور کند. این را میهائله والاهووا از موسسه آب و هواشناسی چک اعلام کرد. سرور RTL روز پنجشنبه نوشت که یک ابر متراکم از جزایر قناری بر فراز فرانسه در حال حرکت است.

والاچووا گفت: “توزیع سازندهای سینوپتیک در اروپا ، یعنی وضعیت فعلی و آینده سطوح فشار پایین و بالاتر ، نشان نمی دهد که خاکستر آتشفشانی در غلظت های بالاتر در روزهای آینده به قلمرو اروپای مرکزی می رسد”. این توسط تصاویر ماهواره ای نشان داده نمی شود ، که در آن ، به گفته والاچوا ، خاکستر آتشفشانی به دلیل محتوای بالای دی اکسید گوگرد رنگ آمیزی شده است.

والاچووا یادآور شد: ذرات منتشر شده در جو در هنگام فوران آتشفشان می تواند به طور قابل توجهی بر حرکت هوا تأثیر بگذارد ، بنابراین لازم است حرکت خاکستر آتشفشانی را زیر نظر داشته باشیم. در گذشته ، به عنوان مثال ، در بهار 2010 ، فوران بزرگ آتشفشان ایسلندی Eyjafjallajökull ترافیک هوایی را در اروپا فلج کرده و پروازهای اقیانوس اطلس را کاهش داد. از 15 تا 21 آوریل ، 100000 پرواز لغو شد و تعطیلی 29 درصد از تردد هوایی جهان را تحت تأثیر قرار داد. در دسامبر 2018 ، به دلیل فوران آتشفشان ایتالیایی اتنا ، حریم هوایی بر فراز فرودگاه بین المللی کاتانیا به طور موقت بسته شد.

نگاهی به عکسهای منحصر به فرد عکاس و هواپیمای بدون سرنشین پتار یوراچکا بیندازید که در مارس امسال از ایسلند دیدن کرد و در آنجا عکسهای آتشفشان Fagradalsfjall را در دره Geldindalir گرفت >>>

تصویر: کوه های افسانه ای ، معروف به یکی از پردرآمدترین فیلم های تاریخ آواتار

بدترین فوران در تاریخ ایالات متحده: کوه سنت 40 سال پیش فوران کرد النا ، منطقه ای بزرگتر از پراگ را ویران کرد[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *