میروسلاو سویتک می گوید ، شهرها شروع به ایجاد دوقلوهای دیجیتالی می کنند

[ad_1]

همه 5G را شنیده اند. اما واقعاً چه چیزی را می توانیم در زیر آنها تصور کنیم؟

نسل جدید شبکه های 5G طیف قابل توجهی از خدمات را برای پوشش نیازهای گروه های مختلف کاربری نسبت به نسل های قبلی ارائه می دهد. از دامنه بسیار وسیع تری از فرکانس های فرکانس فرکانس تا باند 26 گیگاهرتز استفاده می کند. در نتیجه ، سرعت انتقال می تواند از 100 مگابایت تا دو گیگابایت در ثانیه با پهنای باند تا شش گیگا هرتز باشد. در باند 26 گیگاهرتز ، حتی تا ده مگابایت در ثانیه. این چند برابر بیشتر از فناوری های موجود است.

5G همچنین ارتباط با تأخیر کم را ارائه می دهد ، یعنی. واکنشی به ترتیب چند میلی ثانیه ، اصطلاحاً Ultra Low Latency. توانایی دستیابی به قابلیت اطمینان بسیار بالا تا 99.999٪ را از ویژگیهای بسیار مهم می دانم.

آیا چیزی وجود دارد که حتی یک غیر روحانی نیز بتواند به راحتی آن را درک کند؟

یک ویژگی مهم توانایی مدیریت تعداد زیادی از وسایل ارتباطی در یک منطقه خاص است. به طور معمول ، حداکثر تا یک میلیون واحد در هر کیلومتر مربع گزارش می شود ، به ویژه برای خدمات دستگاه به دستگاه یا اینترنت اشیا ، به عنوان مثال. تی نار. اینترنت اشیا ، جایی که هر دستگاه با سرعت حداکثر 100 کیلوبایت در ثانیه در حالت های مختلف زمانی ارتباط برقرار می کند.

من بیشترین سود شبکه های 4G – در واقع 3.9G – و 5G را در استاندارد سازی جهانی آنها می بینم. چیز زیادی در مورد این ارزش گفته نشده است ، اما شرط لازم برای وجود یک بازار جهانی ارتباطات راه دور با تمام پیامدهای اقتصادی آن است.

دقیقاً چه چیزی را باید تحت اصطلاح تأخیر تصور کنیم؟ و کاهش آن برای چه کسانی مهم است؟

تأخیر زمانی را تعیین می کند که مجموعه ای از داده های ارسال شده از یک منبع به مقصد برسد و بالعکس. این زمان بر حسب میلی ثانیه اندازه گیری می شود و در شبکه های 5G کمتر از 5 میلی ثانیه است. تأخیر کم همراه با قابلیت اطمینان بالا ، به عنوان مثال ، برای کاربردهای صنعتی ، برای برقراری ارتباط بین وسایل نقلیه یا ارتباط بین وسایل نقلیه و زیرساخت ها مهم است. این ویژگی نقشی اساسی در تحرک خودمختار خواهد داشت. علاوه بر شبکه های 5G ، می توان گفت که آنها حتی در سرعت های بالا نیز اجازه کار می دهند. مشخصات 5G سرعت 500 کیلومتر در ساعت را نشان می دهد.

در رابطه با مفهوم شهرهای هوشمند صحبت های زیادی درباره آنها می شود. چرا این شبکه برای آنها مهم است؟

شهرهای هوشمند به طور فزاینده ای از دوقلوهای دیجیتالی خود استفاده می کنند ، جایی که تصویر شهر واقعی ظاهر مجازی آن خواهد بود. از این دوقلوهای دیجیتال می توان برای شبیه سازی اقدامات مختلف ، سناریوهای بحران و غیره استفاده کرد. قابلیت اطمینان آنها با جمع آوری مداوم مقادیر زیادی از داده ها از زمینه های مختلف ، مانند محیط ، حمل و نقل ، انرژی ، ساختمان ها ، امنیت تعیین می شود. با تشکر از اینترنت اشیا every ، هر عنصر یک شهر هوشمند منبع بسیاری از داده ها خواهد بود.

این باعث ایجاد چگالی بالایی از حسگرها در هر کیلومتر مربع می شود که شبکه های 5G می توانند به صورت موازی کار کنند. از طرف دیگر ، استفاده از واقعیت افزوده پیش بینی شده است ، که قادر خواهد بود پخش ویدئوهای زمان واقعی از دوقلوهای مجازی و قلمرو واقعی را ترکیب کند. سیستم های خودمختار از هر نوع که باشند از تمام این دانش برای عملکرد ایمن و مطمئن خود استفاده خواهند کرد.

اما از کجا می توان فهمید که او در یک “شهر هوشمند” زندگی می کند؟ چگونه او این را در عمل می داند و چه چیزی برایش به ارمغان می آورد؟

پارامتر اصلی یک شهر هوشمند کیفیت زندگی ساکنان آن است. بسیاری از فناوری ها مانند مدیریت ترافیک را می توان از دید افراد عادی پنهان کرد. در صورت عدم وجود ترافیک و کافی بودن سیستم حمل و نقل کافی است. شهر هوشمند باید با همه دسته افراد ، از جمله افرادی که نمی خواهند از هیچ فناوری استفاده کنند ، دوستانه باشد. با این وجود ، کاربران برنامه های مختلف می توانند از اطلاعاتی که مطابق با علایق خود از طریق خدمات متناسب با نیازهای خاص خود کسب می کنند ، بهره مند شوند.

رشد مداوم جمعیت شهری ، نه تنها از آنچه دیده می شود ، بلکه شاید از نظر سیستم های کنترل از راه دور نیز به نیاز به شهرسازی مدرن منجر شده است. آیا لحظه ای نمی بینیم که خرابی شبکه به معنای فاجعه تقریباً مشابه مثلاً خرابی شبکه آب باشد؟

مشکل بزرگ راه حل های هوشمند واقعاً آسیب پذیری آنهاست. هر پیشنهادی باید شامل راهی برای افزایش انعطاف پذیری آنها باشد ، از جمله پاسخگویی ، به عنوان مثال ، در قطع برق ، حملات سایبری ، و همچنین به بحران همه گیری که در حال حاضر تجربه می کنیم. رویکردهای بسیاری وجود دارد. یکی از آنها این است که در صورت حمله ، سیستم خراب می شود و قطعات آن شروع به عملکرد خودکار می کنند ، البته به صورت بهینه. به عنوان مثال ، ترافیک زمانی است که حتی در صورت خرابی سیستم فرمان ، قانون سمت راست همچنان معتبر است. ترافیک به طور قابل توجهی کند خواهد شد ، اما حتی در شرایط بحرانی نیز می تواند تا حدود محدود به کار خود ادامه دهد.

چگونه شهرهای بزرگ نمی توانند بدون پردازش داده های مدرن و به ویژه آنلاین کار کنند؟ بیلینا ، با کمتر از 18000 نفر ساکن ، یکی از شهرهایی است که این مفهوم مبتنی بر 5G را برگزیده است.

به طور کلی ، هر شهر مشکلات مختلفی دارد که نیاز به راه حل متفاوتی دارد. این مانند یک بیمار است ، گاهی معاینات اساسی و داروهای استاندارد کافی است ، در موارد دیگر لازم است از تصویربرداری رزونانس مغناطیسی استفاده شود و مشکل با جزئیات بیشتری درمان شود. هرچه از روشهای پیچیده تری استفاده کنیم ، بیشتر لازم است که آنها روی یک مسئله خاص متمرکز شوند. رمز موفقیت شبکه های 5G این است که راه حل ها به طور مستقیم در برخی از شهرها توسعه داده می شوند و به مشکلات محلی مانند بیلینای فوق الذکر پاسخ می دهند ، جایی که آنها به مبارزه با جرم کمک می کنند.

می توان گفت که اتحادیه اروپا از 5G پشتیبانی می کند. آیا راهی برای استفاده از این موضوع وجود دارد؟

اتحادیه اروپا ابتدای دهه را “دهه دیجیتالی شدن” اعلام کرده است ، جایی که البته شبکه های 5G کاملاً متناسب هستند. چارچوب مالی اروپا برای دیجیتالی سازی برای دوره 2021 تا 2027 7.5 میلیارد یورو است. علاوه بر این ، مراکز نوآوری دیجیتال اروپا در چندین شهر جمهوری چک مستقر هستند. بودجه Horizon Europe 95.5 میلیارد یورو برای علوم ، تحقیقات و نوآوری برای دوره 2021 تا 2027 است. شرکت جمهوری چک در حد امکان در این برنامه ها بسیار سودمند خواهد بود.

چگونه دولت باید با بخش خصوصی و دانشگاه ها همکاری کند تا “قطار را از بین ببرد”؟

در زمینه ساخت شبکه ، دولت می تواند به تسریع در مدیریت ساخت زیرساخت های جدید کمک کند. من انتظار حمایت اضافی برای پوشش شهرک هایی را دارم که معنای اقتصادی برای اپراتور ندارند اما از نظر استراتژیک برای توسعه یک منطقه خاص مهم هستند. یک نمونه از پشتیبانی از برنامه های خاص ، پروژه 5G برای پنج شهر است ، جایی که خود شهرها برای مشکلات خود راه حل های خاصی طراحی کرده اند.

آگاهی سیاستمداران شهرداری و همچنین کارمندان از 5G چیست؟

من فکر می کنم کل زمینه دیجیتالی شدن ، از جمله استفاده از شبکه های 5G ، مستحق یادگیری مادام العمر برای کارمندان مدیریت دولتی و خودگردان دولت است. توسعه فناوری ها و استفاده از توانایی های آنها دائماً در حال رشد است. متأسفانه ، این فناوری قابل خریداری است ، اما سیستم عملکردی نمی تواند. باید در طی سالها با توجه به نیاز مشتریان خاص ساخته شود. این نیاز به مشتریان واجد شرایط و کاربران روشن فکر دارد.

در مورد 5G اختلاف نظر وجود دارد و گاهی اوقات اصطلاح 6G ظاهر می شود. آیا چیزی واقعی است؟

شبکه های 6G باید بتوانند با سرعت داده تا چند هزار گیگابایت در ثانیه کار کنند. انتظار می رود که اولین نتایج عملی در اولین فرصت تا سال 2030 باشد.من فکر می کنم که دنیای فناوری فعلی هنوز برای شبکه های 6G آماده نیست. هیچ پردازنده یا حافظه ای برای پردازش این همه مقدار داده در دسترس نیست. بنابراین ، من توصیه می کنم که بیشترین استفاده را از شبکه های 5G موجود کنید.

میروسلاو سویتک

پروفسور میروسلاو سویتک حرفه حرفه ای خود را با دانشکده حمل و نقل دانشگاه فنی چک در پراگ ترکیب می کند. وی از سال 2010 تا 2018 حتی سمت ریاست را نیز به عهده داشت. وی از سال 2006 تا 2019 رئیس انجمن ارتباطات راه دور (Transport Telematics Association) بود. در سال 2015 ، وی از لحاظ تاریخی اولین رئیس خوشه هوشمند هوشمند چک شد. این کار عمدتا با مدل سازی سیستم های پیچیده با تمرکز بر سیستم های حمل و نقل هوشمند و شهرها یا مناطق هوشمند سروکار دارد. وی نویسنده یا همکار بیش از 200 نشریه علمی و 10 تک نگاری است. وی دارای تعدادی درجه علمی و آموزشی است. در آغاز کار آکادمیک وی از دانشکده مهندسی برق دانشگاه فنی چک ، اما همچنین از کنسرواتوار دولتی پراگ در رشته آکاردئون فارغ التحصیل شد. او هنوز هم به طور فعال در حال نواختن این ساز است. از جمله ، در گروه استادان دو.[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *