نروژ بیش از یک تریلیون کرون از صندوق نفتی خود برداشت خواهد کرد

[ad_1]

رویدادهای برتر

نروژی ها مجدداً به ذخایر حمله خواهند کرد

نروژ از 402.6 میلیارد کرون نروژ استفاده خواهد کرد ، یعنی. بیش از یک تریلیون تاج چک از صندوق نفتی خود برای احیای اقتصاد پس از بحران کرونر. این بالاترین مبلغی است که این کشور تاکنون از ذخایر خود خارج کرده است. سال گذشته ، این رکورد 369.3 میلیارد NOK از صندوق برداشت. نخست وزیر ارنا سولبرگ ، که از وظیفه خود در انتخابات سپتامبر دفاع خواهد کرد ، قصد دارد با استفاده از این پول اقتصاد نروژ را لگد بزند. صندوق بین المللی پول تخمین می زند که امسال 3.9 درصد رشد کند. صندوق نفتی نروژ بزرگترین نوع در جهان است و در حال حاضر سرمایه گذاریهایی به ارزش بیش از 11 تریلیون کرون (حدود 28 تریلیون تاج چک) را مدیریت می کند.

درگیری ها در اسرائیل ادامه دارد و ده کودک را به قتل رساند

درگیری ها بین جنبش رادیکال فلسطینی حماس و ارتش اسرائیل در اسرائیل ادامه دارد. اسرائیلی ها چندین حمله هوایی به نوار غزه انجام دادند. به گزارش خبرگزاری فرانسه ، از ابتدای هفته حداقل 40 نفر از درگیری برداشته شده اند که 35 نفر از آنها از طرف فلسطینی هستند. اسرائیل به دلیل این واقعیت که ده کودک فلسطینی در میان قربانیان هستند با انتقاد روبرو است. شورش هایی در شهر لود در حومه تل آویو آغاز شد. نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو وضعیت فوق العاده ای را در این شهر اعلام کرد.

بروکسل برای رشد بیشتر سهم منابع سبز تلاش می کند.  جمهوری چک نیز باید ملحق شود

از بازارها و مبادلات

بازارهای سهام در اروپا و ایالات متحده سقوط کردند ، ارزهای رمزپایه خوب عمل کردند

اگرچه برخی سهام مهم فناوری از دیروز ضررهای خود را تعدیل کردند ، بازارهای سهام ایالات متحده در مجموع به روند نزولی شدید خود ادامه دادند. داو جونز 1.36٪ ، S&P 500 0.87٪ و Nasdaq Composite 0.09٪ افت داشتند. قیمت نفت نیم درصد افزایش یافت. رمزارزهای پربیننده عملکرد خوبی داشتند. همه شاخص های عمده در اروپای غربی نسبت به بازارهای ایالات متحده در روز سه شنبه حتی با افت شدیدتری روبرو شدند. FTSE 100 انگلیس 2.47٪ افت کرد. DAX آلمان با افت 1.82 درصدی پایان یافت. CAC 40 فرانسوی 1.86 درصد و STOXX Europe 600 اروپایی 1.97 درصد افت کرد.

نیسان ضررهای بزرگی اعلام کرد ، سهام آن سقوط کرد

سهام نیسان خودروساز ژاپنی با بیش از 10 درصد کاهش به 520 ین یعنی حدود 100 کرون در بورس اوراق بهادار توکیو رسید. این امر پس از اعلام نتایج شرکت برای آخرین سال مالی خود که در 31 مارس پایان یافت ، رخ داد. زیان شرکت به 150.65 میلیارد ین ، بیش از 29 میلیارد کرون ، عمیق تر شد. یک سال قبل ، کسری خودروساز فقط چهل میلیارد ین بود. سهام شرکت های اتومبیل سازی ژاپن به طور کلی در بورس اوراق بهادار سقوط کرد ، به استثنای تویوتا که دو درصد تقویت شد.

صدای جیر جیر روز

وزیر دفاع لوبومیر متنار در مورد نتیجه سفر خارجی خود به مقدونیه شمالی اظهار نظر کرد.

امروز این اتفاق خواهد افتاد

  • بروکسل گزارش وضعیت را صادر می کند تولید صنعتی در کشورهای اتحادیه اروپا برای ماه مارس پیش بینی توسعه اقتصادی 27 کشور نیز منتشر خواهد شد.
  • دیوان عدالت اتحادیه اروپا درباره درخواست تجدید نظر از خرده فروش آنلاین آمازون در ایالات متحده، پس از آن لوکزامبورگ خواستار مالیات اضافی 250 میلیون دلار یا حدود 5.3 میلیارد کرون شد.
  • دولت آلمان می خواهد تصویب کند اهداف جدید آب و هوایی برای لایحه ای که کاهش 65 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای را تا سال 2030 نسبت به سال 1990 پیش بینی می کند. این ده درصد بیشتر از برنامه ریزی شده تاکنون است.
  • جمهوری خواهان در ایالات متحده به رای خواهند داد اخراج لیز چنی نماینده مجلس، که رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ را به دلیل گسترش نظریه توطئه برای دستکاری در انتخابات سال گذشته به شدت انتقاد کرد.[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *