نیم میلیون یورو جریمه در روز. حکم اتحادیه اروپا علیه توروف نخست وزیر لهستان می گوید تصمیم نادرستی است

[ad_1]

نخست وزیر لهستان همچنین گفت که ورشو از تمام ابزارهای قانونی و دیگر روش ها برای اثبات عدم تعادل حکم استفاده خواهد کرد. این را رویترز گزارش داده است. ورشو باید تا زمانی که فرمان دادگاه بهاری را اطاعت نکند و کار در معدن به پایان نرسد ، تحریم مالی را اعمال کند.

“هیچ کس در اروپا ، و به ویژه هیچ کس با هیچ مشروعیت اجتماعی ، نباید تصمیمی دلخواه بگیرد که امنیت انرژی کشور را تهدید کند ، که میلیون ها شهروند را بدون برق و گرما رها می کند. این تصمیم کاملاً اشتباه است ، کاملاً خودسرانه” و بر اساس بر اساس مفروضات بد “نخست وزیر در یک کنفرانس خبری گفت.

موراوتسکی تاکید کرد: “ما قصد نداریم توروف را حذف کنیم ، این امر میلیون ها خانواده لهستانی را از برق محروم می کند.” در همان زمان ، به گفته TVN24 ، وی طرف چک را متهم به رفتار “کاملاً بدون اراده خوب” کرد. به گفته وی ، نگرش چک با انتخابات پیش رو در جمهوری چک توجیه نمی شود.

دادگاه در ماه مه در پی شکایت جمهوری چک که معدن را تهدید می کرد ، علاوه بر موارد دیگر ، آب آشامیدنی در شهرداری های چک را نیز متوقف کرد ، تصمیم اولیه را صادر کرد. با این حال ، لهستان از اجرای دستور خودداری کرد و از دادگاه خواست تا آن را لغو کند. با این حال ، دیوان دادگستری اتحادیه اروپا روز دوشنبه این امر را رد کرد و جریمه روزانه مذکور را به لهستان محکوم کرد. ورشو باید هر روز 500 هزار یورو از تاریخ ابلاغ قطعنامه به کمیسیون اروپا بپردازد. در همین حال ، روساریو سیلوا ، نایب رئیس دادگاه گفت که این اقدام موقت با هدف جلوگیری از آسیب های احتمالی جدی به محیط زیست و سلامت انسان انجام شده است.

دولت لهستان در بیانیه ای اعلام کرد که قصد بستن این معدن را ندارد ، زیرا چنین اقدامی بر امنیت انرژی میلیون ها لهستانی و به طور کلی اتحادیه اروپا تأثیر منفی خواهد گذاشت. کابینه افزود که به دنبال راه حل دوستانه برای اختلاف با جمهوری چک است ، اما تصمیم دادگاه در روز دوشنبه با آن مغایرت دارد.

لهستان روزانه نیم میلیون یورو برای بهره برداری از معدن Turów جریمه می پردازد

جریمه های روزانه که توسط لهستان تا پایان عملیات معدن پرداخت می شود ، مورد استقبال ریچارد برابتس ، وزیر محیط زیست چک و یاکوب کولانک ، وزیر امور خارجه قرار گرفت. از طرف دیگر ، سازمان محیط زیست Greenpeace ، تحریم های ورشو را ناکافی توصیف کرد و مارتین پتا ، فرماندار لیبرک نیز اظهار نظر کرد.

“تصمیم دادگاه روشن است: لهستان باید فوراً معدن Turów را ببندد. هنگامی که لهستان تصمیم می گیرد این تصمیم را نادیده بگیرد ، عواقب آن باید به شکل جریمه باشد. با این حال ، تحریم هایی که اکنون توسط دادگاه وضع شده است به میزان قابل توجهی کمتر از مواردی است که توسط جمهوری چک. “نیکول کریچوا ، هماهنگ کننده کمپین زغال سنگ Greenpeace گفت. “علاوه بر این ، آنها تا به امروز ارزیابی نشده اند ، اگرچه دادگاه تصمیم گرفت معدن را در 21 مه تعطیل کند. برای ما ناامید کننده است که مجازات های بی احترامی به دادگاه و آسیب به محیط زیست بسیار کم است. سوال این است که آیا آنها کريچووا افزود: لهستان را براي حفاري تشويق کند. در واقع تعطيل است يا اينکه ترجيح مي دهد با پول ماليات دهندگان محلي به توليد يارانه بدهد. “

راز لهستان: چرا آنها از معدن توروف زغال سنگ نمی گیرند

مارتین پیتا فرماندار لیبرک ابراز امیدواری کرد که جریمه ای که بر معدن تورو اعمال می شود ، مذاکرات بین دولتی با لهستان را تسریع کند. وی همچنین به این نکته توجه کرد که جریمه ای که برای لهستان وضع شده است در خزانه اروپا باقی خواهد ماند و قصد بهبود وضعیت در مرز چک را ندارد. پتا گفت: “او هزینه منبع جایگزین آب آشامیدنی ، مانع سر و صدا را نمی پردازد ، یا ما هزینه نظارت بر گرد و غبار یا سر و صدا را پرداخت خواهیم کرد.” این معدن در منطقه ای هم مرز با منطقه لیبرک واقع شده است.

کولانک ، وزیر امور خارجه نیز در توییتر از این اقدام استقبال کرد. کولانک تأکید کرد: “هدف اصلی باقی مانده است – در طرف چک ، دسترسی به آب آشامیدنی نباید به خطر بیفتد.”

بزرگترین آلاینده های جهان و اهداف انتشار آنها[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *