هیتلر نیز توسط تانکهای چلیابینسک شکست خورد. ببینید کارخانه اورال امروز چه شکلی است

[ad_1]

در گذشته شهر چلیابینسک به نام تانکوگراد نیز شناخته می شده است. عجیب نیست در طول جنگ جهانی دوم ، مهمترین تولید کننده تانکهای تحویل داده شده به جبهه شرق شد. با این حال ، سنت متالورژی و مهندسی در جنوب اورال تا هزاره جدید ادامه دارد. فقط در آنجا به جای تانک تراکتور می سازند.

اولین نقشه های کارخانه تراکتورسازی چلیابینسک ، که بعداً به افتخار اولین برنامه پنج ساله شوروی تبدیل شد ، در سال 1930 توسط آلبرت کان معمار آمریکایی تهیه شد. ساخت و ساز سه سال بعد آغاز شد و در اوایل سال 1935 ، اولین موتور بنزینی Stalinec C-60 با قدرت شصت اسب از سالن اجتماعات خارج شد. دو سال بعد ، اولین C-65 با موتور دیزلی دنبال شد. تا سال 1940 ، کارخانه چلیابینسک بیش از 100000 تراکتور تولید کرده بود.

با پیشروی نیروهای آلمانی در اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی ، تعدادی از شرکتهای مهندسی فراتر از اورال حرکت کردند و نام غیررسمی چانابینسک Tankograd نامگذاری شد. در سال 1944 ، شصت هزار کارگر در آنجا کار کردند. به لطف این کارخانه در چلیابینسک به مهمترین تأمین کننده مخازن تبدیل شد. پس از جنگ جهانی دوم ، تولید به تدریج به ماشین آلات کشاورزی بازگشت. میلیونمین تراکتور در سال 1984 ساخته شد.

اقیانوس شیشه ای در صحرای موهاوی.  یکی از بزرگترین نیروگاه های خورشیدی جهان را کاوش کنید

سی سال بعد ، ویکتور ماچا ، عکاس صنعتی از این شرکت در چلیابینسک بازدید کرد که اکنون UralTrak نامیده می شود.

“یک راهنما در دروازه اصلی UralTrak منتظر ما بود و با خوشرویی فریاد زد:” رفقا از بوهمیا ، خوش آمدید! وارد شو! ما فقط از گذرنامه گذرگاه گذر از دروازه روسیه عبور کردیم و به سمت اولین سری از آهنگران حرکت کردیم. ما می توانستیم از همه چیز فیلمبرداری کنیم و برنامه فقط به خود ما بستگی دارد. ” عکاس ماچا.

گالری عکس را ببینید:

در هنگام بازدید ، او همچنین یک سالن باستانی با چکش بخار ، یک ریخته گری ، یک پیچ لوله یا یک شیر آب با روسری های سنتی دید.

“شگفت انگیز بود. به عنوان مثال ، هنگام ریخته گری در ژاکت ، مدیر ریخته گری شخصاً به کارگر نشان داد که چگونه آهک را به درستی در کوره پرتاب کند. ما با صرف ناهار غنی با هزینه شرکت و خداحافظی صمیمانه از ماشین ، بازدید را به پایان رساندیم. آیا او هنوز در روسیه بود؟ “، ماچا به یاد می آورد.

عیاشی های مهندسی: وحشی ترین نمونه های اولیه کامیون های شوروی را ببینید

روسیه شوروی در عکسهای تاریخی رنگی

حامیان راه آهن 120 سال از اقیانوس آرام Posázavský را جشن گرفتند.  زیبایی چشم انداز اطراف را به خاطر بسپارید

هشت آهنگر از بزرگترین کارخانه های ذوب جمهوری چک باقی مانده اند.  شکوه از دست رفته فولاد را ببینید

از کارخانه های ذوب در خط مقدم Donbass محافظت می شود.  عکاس می گوید نمی توان از آنها شجاعت انکار کرد

تجزیه و تحلیل: مدیر استون به پوتین اجازه صحبت داد و فضیلت روسی را به یک ضرورت تبدیل کرد[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *