پروژه های توسعه به دلیل کمبود مواد از بین می روند

[ad_1]

مارک لوکای ، مدیر اجرایی توسعه دهنده مسکن YIT Stavo ، گفت: “توسعه به طور فزاینده ای تحت تأثیر این مشکلات قرار می گیرد.” رومن هاولیچک ، مدیر تولید یک شرکت توسعه دیگر ، JRD ، گفت: “زمان تحویل طولانی تر برای کارهای ساختمانی در حال حاضر تأثیر منفی بر انطباق با برنامه ساخت و ساز و بنابراین گران تر کردن آنها دارد.

مشکلات فقط در مورد مواد اولیه نیست بلکه در محصولات وارداتی برای طراحی داخلی نیز وجود دارد. هاولیچک تخمین می زند: “زمان تحویل به طور قابل توجهی افزایش یافته است ، به عنوان مثال برای چراغ های روشنایی از چین و همچنین تحویل مواد اروپایی مانند کفپوش.” و علاوه بر نمایندگان شرکت های ساختمانی ، او از جهش قیمت برای چوب ، فولاد ، پلی استایرن ، سازه های آلومینیومی و پلاستیک ها نام برد.

تجهیزات شرکت های چک تمام می شود.  خطر تورم وجود دارد

“این به معنای تقریباً همه سازه ها ، درها ، پنجره ها ، کاشی ها ، سیم کشی و شرایط ناهموار خود است ، جایی که به تعداد زیادی بتن آرماتور نیاز است. تأثیر واقعاً محسوس است. ” طبق گفته مهندس ارشد AFI اروپا ، پاول ژلینک ، هزینه تقویت بتن تقریباً دو برابر شده است. مواد عایق مانند پلی استایرن یا پشم معدنی نیز روند مشابهی دارند.

لوازم بهداشتی و کاشی ها گران می شوند

کاشی و مبلمان پس از مواد اولیه گران می شوند. “قیمت کاشی کاری ، کفپوش یا فاضلاب پنج تا هشت درصد افزایش می یابد. لوکا توضیح می دهد که چندین دلیل اصلی وجود دارد: از کمبود مواد اولیه اساسی برای تولید ، از طریق کمبود کارگر ، تا برهم زدن زنجیره تامین استاندارد. وی افزود: “به عنوان مثال ورودی محصولات وارداتی از خارج از كشور ، هنگامی كه مرزهای كشورهای اروپایی تقریباً یك سال بسته بود ، نمی توانست از آسیا وارد شود.” یکی دیگر از موارد منفی ، افزایش قیمت حمل و نقل بین المللی است.

“همه اینها همیشه در محصول نهایی منعکس خواهد شد. علاوه بر افزایش قیمت ها ، زمان تحویل نیز تمدید می شود که در انطباق با برنامه زمان بندی پروژه های توسعه ای تأثیر دارد. آنها می توانند کند باشند. “

صنعت و ساخت چک رشد سالانه را کند کرده است

برخی از کارآفرینان در صنعت ساختمان با کمبود نیروی کار روبرو هستند ، یعنی. پیمانکاران عمومی سایت های ساختمانی. لوكائی در پاسخ به گزارش های مادر فنلاندی YIT گفت: “با این حال ، ما از همكاران خود در خارج از كشور اطلاعاتی داریم كه این مشكلات بر تمام اروپا تأثیر می گذارد.”

آینده با علامت سوال

ژلینک با اشاره به اینکه پروژه های AFI Europe در پراگ هنوز در دست برنامه است ، گفت: “وضعیت آشفته است و پیش بینی تحولات بعدی دشوار است.”

در حال حاضر ، این سال باقی مانده است که آیا هزینه های بالاتر می تواند در قیمت آپارتمان منعکس شود؟ تقریباً سه چهارم توسعه دهندگان در یک نظرسنجی اخیر CEEC Research گفته اند که قیمت ها همچنان در حال افزایش هستند. به طور متوسط ​​، تخمین آنها برای سال حدود پنج درصد بیشتر بود.

در همین زمان ، کمتر از نیمی از مدیران شرکت های توسعه دهنده اذعان داشتند که در صورت بحران اقتصادی ، ارزش املاک و مستغلات کاهش می یابد. اوایل سال جاری میلادی تنظیم کامل قیمت توسط گروه OSOB برنامه ریزی شده بود و انتظار می رود در نیمه دوم سال انجام شود.

مواد اولیه دنیا در حال تمام شدن است. این کالاها را بسیار گران می کند:

کمبود محصولات و مواد اولیه[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *