چینی ها برای دریافت پول به بورس سهام ایالات متحده ادامه می دهند. با وجود رقابت یک ابرقدرت

[ad_1]

انتظار می رود شرکت های چینی سهامی را که بیش از 13.5 میلیارد دلار در سال گذشته در عرضه های اولیه در بورس اوراق بهادار نیویورک و نزدک تجاوز کرده است ، فهرست کنند. سرور خبر به این موضوع اشاره کرد نیکی آسیا.

آژانس بلومبرگ او گفتدر این سال ، شرکت های ثبت شده در چین و هنگ کنگ قبلاً سهام های ایالات متحده را به مبلغ 8.6 میلیارد دلار فروخته اند ، یعنی سالانه حدود چهار برابر. حتی رکورد سال 2014 که کل مبلغ به 29.1 میلیارد دلار رسید – می تواند تهدید شود – اگرچه فروش سهام گروه فناوری Alibaba 25 میلیارد به این کمک می کند.

چه کسی امسال در بورس اوراق بهادار ایالات متحده وارد می شود؟  رقیب بزرگ پی پال یا

این بار فروش سهام در بورس های سهام ایالات متحده بین چندین شرکت توزیع می شود. تاکنون آخرین شرکت پول ، به ویژه سرمایه های ایالات متحده ، All Truck Alliance بوده است ، بستری مشابه Uber. برخلاف خدمات تاکسی ، ارتباط شرکت های حمل و نقل با مشتریان را ارائه می دهد. این شرکت که سهامداران آن شامل Tencent و SoftBank Group است ، سهام IPO را به ارزش نزدیک به 1.6 میلیارد دلار در این هفته فروخته است.

All Truck Alliance اولین جمعه AiHuiShou International را دنبال کرد. وی یک بستر اینترنتی معروف برای فروش لوازم الکترونیکی دست دوم را اداره می کند. این شرکت که سرمایه توسعه ای در اختیار آن قرار گرفته بود ، از جمله گروه بزرگ فناوری JD.com ، سهام IPO خود را در بورس اوراق بهادار نیویورک به قیمت 227 میلیون دلار فروخت.

یک هفته قبل ، Kanzhun ، که Tencent یکی از سهامداران آن است ، با موفقیت IPO را در بورس سهام Nasdaq تکمیل کرد. پلت فرم Kanzhun ، کارفرمایان و متقاضیان کار را به هم پیوند می دهد ، مشابه Jobs.cz در جمهوری چک. این شرکت 912 میلیون دلار سرمایه جدید از سرمایه گذاران جمع کرده است.

شرکت های چینی در آتش دو برابر می شوند.  در ایالات متحده ، تهدید به اخراج از بورس سهام ، با نظارت شدیدتر دولت در داخل کشور می شوند

در حال حاضر ، یک رویداد که مدتها در انتظار آن بود ، عرضه عمومی برنامه ریزی شده سهام سرویس جایگزین تاکسی Didi Chuxing ، معادل چینی Uber است. گفته می شود وی می خواهد حدود ده میلیارد دلار به سرمایه گذاران بگوید. بزرگترین IPO امسال می تواند ارزش این شرکت را تا صد میلیارد دلار بگذارد.

حداقل بیست شرکت چینی دیگر در نظر دارند عمومی شوند ، از جمله خرده فروشان آنلاین غذا Dingdong Maicai و Miss Fresh یا اپراتور هتل Atour. سهم آنها می تواند در مجموع حدود شش میلیارد دلار باشد.

در همین زمان ، چند هفته پیش ، وضعیت دقیقاً برعکس بود. بازار عرضه های اولیه چینی ها ، به ویژه شرکت های فناوری ، در آوریل و مه به دلیل ضعف علاقه سرمایه گذاران و همچنین مداخلات نظارتی مقامات چینی در بخش فناوری کنترل شد.

چین علی بابا را با جریمه ای بی سابقه جریمه کرد.  این کار فروشگاه الکترونیکی غول آسا را ​​آسان می کند

اکنون شرکت های چینی دوباره به ایالات متحده هجوم آورده اند. در عین حال ، آنها مانع تنش های ژئوپلیتیکی بین دو قدرت بزرگ نیستند و همچنین اگر اجازه ندهند كه مقامات آمریكایی حسابرسی حسابرسی كنند ، سهام آنها تا سال 2023 از بین خواهد رفت. اکنون این اتفاق نمی افتد زیرا قانون چین به دلایل امنیت ملی اجازه چنین کاری را نداده است.

این خطرها با واقعیت توسعه یافته بازار سرمایه ایالات متحده جبران می شود. تعداد و علاقه بیشتر سرمایه گذاران نهادی عمدتا به شرکتهای چین ، بلکه سایر کشورها اجازه می دهد سهام را با شرایط مناسب تر و در حجم بیشتری بفروشند. این همچنین عامل مهمی برای سرمایه گذارانی است که قبل از ورود به بورس در شرکت ها سرمایه گذاری کرده اند و می خواهند حداقل بخشی از سهام خود را بفروشند.[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *