کشتی فضایی ایلان ماسک باید بلافاصله پس از موفقیت برای بار دوم پرواز کند

[ad_1]

برای اولین بار ، اسپیس ایکس سفینه فضایی Starship را با موفقیت به زمین انداخت. چهار نمونه اولیه قبلی در حین پروازهای آزمایشی منهدم شدند ، اما اکنون شماره سریال 15 در ارتفاع ده کیلومتری بلند شد و چند دقیقه بعد به آرامی در محل فرود نشست. و این Starship ممکن است به زودی برای بار دوم آغاز شود.

مفسر پرواز آزمایشی اعلام کرد: “یک کشتی فضایی فرود آمد!” آتش سوزی در پایه موشک به سرعت خاموش شد و موشک پس از شش دقیقه پرواز ایستاده باقی ماند. به گفته بنیانگذار و رئیس SpaceX Muska ، فرود هواپیما تجویز شد.

SpaceX پروازهای آزمایشی نمونه های اولیه Starship را از 9 دسامبر گذشته آغاز کرد. آزمایشات به طور کلی خوب انجام شد ، اما به انفجار ختم شد. پرواز اولین نمونه اولیه با مارک SN8 موفقیت آمیز بود ، اما با یک فرود سخت به پایان رسید ، که ناشی از فشار کم در مخازن تامین کننده موتور سوخت برای احتراق قبل از فرود بود.

پایان انفجاری پرواز SN9 در تاریخ 2 فوریه توسط یکی از موتورها ایجاد شده بود که قبل از فرود روشن نشده بود. یک ماه بعد ، SN10 برای اولین بار با موفقیت به زمین نشست ، اما فرود دشوارتر از آن بود که باعث شد ، آتش سوزی ایجاد شود و باعث انفجار شود. نمونه اولیه SN11 به دلیل نشت سوخت متان در یکی از موتورها ، پرواز خود را با انفجار کمی قبل از فرود پایان داد.[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *