گاز نود درصد افزایش یافته است و چک ها از زمستان های گران قیمت می ترسند

[ad_1]

“ما از نزدیک وضعیت را زیر نظر داریم و سناریوهای متفاوتی را برای پاسخ به تحولات آماده کرده ایم. این تا حدی به این دلیل است که به دلیل مصرف بیشتر گاز در سه ماهه اول ، ما مجبور شدیم برای مشتریان گاز بیشتری نسبت به گذشته خریداری کنیم تا اینکه قیمت فروش را تغییر دهیم. “

به گفته وی ، این شرکت آخرین بار در سال 2012 قیمت گاز را افزایش داد نباید “چشمگیر” باشد.

تجزیه و تحلیل: مسکو یک بازی گاز بازی کرده است ، هیچ رقابتی در اروپا وجود ندارد

به گفته اقتصاددانان ، مشکل این است که قیمت بالای گاز تقریباً یک سال است که ادامه دارد و تأمین کنندگان گاز مجبور به بازنویسی لیست قیمت ها هستند. “کل قبض گاز بین 15 تا 20 درصد افزایش می یابد. البته این بستگی به این دارد که تامین کنندگان چقدر گاز را از قبل با قیمت های پایین تر خریداری کرده اند. “

در عین حال ، اسکناس های بالاتر در خطر دیده نشدن هستند. لوکاش کووندا ، اقتصاددان بانک ترینیتی می گوید: “گاز احتمالاً قبل از پایان سال یا آغاز سال آینده افزایش می یابد.”

تورم. این گران ترین در 13 سال گذشته بوده است

وعده قطعی گردش مالی می تواند افت حدود 10 درصدی قیمت گاز در بازارهای سهام در هفته گذشته باشد. ولادیمیر استپان ، تحلیلگر Enas می گوید: “افزایش چشمگیر قیمت گاز در صورت توافق سریع اتحادیه اروپا با روسیه برای راه اندازی NordStream 2 باید کوتاه مدت باشد.”

به گفته وی ، با این حال ، قیمت گاز در سال 2012 تا 2019 به سطح قیمت ها نمی رسد. استپان افزود: “هرکسی که قیمت ها را در نیمه اول سال 2021 برای 2022 و 2023 ثابت کرده باشد ، افزایش شدید قیمت گاز را احساس نخواهد کرد ، بلکه تا 10 درصد افزایش می یابد.”

بزرگراه هیدروژن در اروپای مرکزی  شرکت های گاز می خواهند انرژی سبز را از اوکراین بیاورند

به گفته کارشناسان ، دلیل وضعیت چشمگیر بازار گاز عمدتا زمستان سخت و طولانی سال گذشته است که منجر به کاهش شدید وضعیت ذخیره سازی گاز در سراسر اروپا شده است. ادعا می شود که آنها نمی توانند به طور رضایت بخشی در تابستان پر شوند و گاز در حال حاضر به دلیل فاز سال حداقل در ده سال گذشته در آنها ذخیره می شود.

وی افزود: “اول ، پس از همه گیری ، اقتصاد چین در حال افزایش است و روسیه برای ایجاد روابط خوب با چین ، تامین کالاهای چین و آسیا را به طور کلی در اولویت قرار می دهد. علاوه بر این ، آنها باید سطل های خود را پر کنند. آنها اجرای آنها را تا اکتبر ادامه خواهند داد. ”

به عنوان مثال ، بانک آمریکایی سیتی گروپ هشدار می دهد که در مقایسه با قیمت های فعلی ، قیمت عمده فروشی گاز در اروپا می تواند تا چهار برابر گران شود.[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *