یاروسلاو کرجی: جمهوری چک بوفه خود را پیدا کرد. کپی کردن شرط بندی های او در بازار سهام نتیجه می دهد

[ad_1]

هنگامی که وسا در اواسط سپتامبر سال گذشته اعلام کرد که سهم خود در زنجیره ای سوپرمارکت های انگلیسی Sainsbury از سه درصد فراتر رفته است ، سهام در بورس لندن با قیمتی کمتر از 200 پنس معامله شد.

شاید برخی از سرمایه گذاران گفته باشند “برای خرید دیر شده است ، من فرصت را از دست دادم.” با این حال ، اگر آنها اوراق بهادار را در آن هفته یا در هفته های آینده خریداری کرده باشند ، اکنون می توانند از ارزش بالای 50 درصد برخوردار شوند.

خود وسا بعداً به خرید ادامه داد. در ماه آوریل ، اعلام کرد که سهم آن به 9.99 افزایش یافته است. این امر پس از صندوق سرمایه گذاری دولتی قطر به دومین سهامدار بزرگ تبدیل شد.

سرمایه گذاران بزرگ از سوپرمارکت های Sainsbury دیدن می کنند ، جایی که Křetínský و Tkáč سهمی در آن دارند

این تعهد با یک ابزار سرمایه گذاری پرداخت می شود که ارزش پول هر دو کارآفرین را نشان می دهد. روز دوشنبه ، گمانه زنی هایی مبنی بر علاقه شرکت آمریکایی Apollo Global Management به خرید زنجیره Sainsbury ، که برای کسب رتبه دوم پشت تسکو در بازار بریتانیا می جنگد ، وجود دارد. قیمت سهم 15 درصد جهش کرد ، بیش از 300 پنس افزایش یافت و سود Vesa را سه میلیارد کرون در یک روز افزایش داد.

به دنبال الگوی صندوق ، اما در موارد دیگر نیز نتیجه داد. به عنوان مثال ، ماه مه گذشته ، Vesa ابتدا موقعیت خود را در خرده فروشی کفش آمریکایی Foot Locker اعلام کرد. پس از فروش “همه گیر” بهاری در حدود 26 دلار ، می توان سهام را در بورس نیویورک خریداری کرد. در حال حاضر ، نرخ ارز به مرز 60 دلار نزدیک می شود. تنها از ابتدای امسال تقریبا 50 درصد رشد داشته است.

بورس اوراق بهادار پراگ با شکستن رکوردها ، امسال بیش از سهام ایالات متحده درآمد کسب کرد

اگر سرمایه گذاران اقدامات صندوق Vesa را در مورد سهام فروشگاههای آمریکایی Macy’s و شرکتهای پستی و لجستیکی Royal Mail و PostNL دنبال می کردند ، موفقیت مشابهی را کسب می کردند. استراتژی کپی کردن سرمایه گذاری سایر سرمایه گذاران شاید مناسب ترین نباشد ، اما در مورد صندوق Vesa ، که تقریباً 70 میلیارد کرون سرمایه گذاری را مدیریت می کند ، یک استثنا بود و باید باشد.

یادداشت سردبیر: دانیل کرزتینسکی و پاتریک تکاک صاحب انتشارات مرکز اخبار چک از طریق چک مدیاوست اینست که شامل روزنامه E15 و وب سایت آن E15.cz است.[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *