یونان به دلیل ترس از مهاجران در مرز با ترکیه حصاری ایجاد کرده است

[ad_1]

یونان در مرز خود با ترکیه حصار 40 کیلومتری نصب کرده است. سرور خبری بی بی سی امروز گزارش داد. آتن نگران است که وضعیت افغانستان ، جایی که جنبش رادیکال طالبان قدرت را در دست گرفت ، وضعیت را در سال 2015 تکرار کند. صدها هزار پناهجو در آن زمان به یونان آمده بودند ، بیشتر آنها از سوریه جنگ زده بودند. ترکیه همچنین به دلیل ترس از موج مهاجرت از افغانستان ، کنترل مرزهای خود با ایران را افزایش می دهد.

میشالیس کریسوکوئیدیس ، وزیر حفاظت مدنی ، روز جمعه هنگام بازدید از منطقه مرزی در امتداد رودخانه اوروس ، که مرز طبیعی بین یونان و ترکیه را تشکیل می دهد ، گفت: “ما نمی توانیم منفعلانه منتظر تأثیر احتمالی باشیم.” وی افزود: مرزهای ما غیرقابل نقض باقی خواهند ماند.

رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه روز جمعه در گفتگوی تلفنی با کریاکوس میتسوتاکیس ، نخست وزیر یونان گفت که افزایش شدید تعداد مهاجران افغان “یک مشکل جدی برای همه” خواهد بود. رئیس جمهور ترکیه گفت که اتحادیه اروپا باید به افغان ها در سرزمین مادری خود و کشورهای همسایه کمک کند تا از موج جدید مهاجرت جلوگیری کنند. وی گفت: “اگر اقدامی در افغانستان و ایران انجام نشود ، از موج جدید مهاجرت اجتناب نخواهیم کرد.”

بسیاری از افغان ها به دلیل تسلط سریع قدرت توسط جنبش اسلامگرای طالبان از جان خود می ترسند و به هر طریق ممکن سعی می کنند کشور را ترک کنند. به گفته کریسوکوئیدیس ، این بحران “فرصت های جدیدی برای هجوم مهاجران” در اروپا ایجاد کرده است.

در بحران مهاجرت در سال 2015 ، بیش از یک میلیون پناهنده به دلیل جنگ و فقر از طریق ترکیه از خاورمیانه به اتحادیه اروپا آمدند. از کسانی که در جریان بحران مهاجرت به یونان وارد شدند ، بسیاری به شمال اروپا رفتند ، اما حدود 60 هزار نفر در این کشور باقی ماندند. آتن اکنون می گوید افغان هایی که به طور غیرقانونی وارد کشور می شوند ممکن است بازگردند.

شیرهای پنجیر تسلیم نمی شوند ، آنها خود را برای مبارزه با طالبان آماده می کنند.  یا توافق بر سر خودمختاری

سال گذشته ، آتن به طور موقت درخواست های جدید پناهندگی را پس از آنکه اردوغان گفت ترکیه “راه” را برای مهاجران به اتحادیه اروپا باز کرده است ، مسدود کرد. یونان مدتی است ادعا می کند که ترکیه به توافق با اتحادیه اروپا مبنی بر متعهد ماندن پناهندگان در خاک خود عمل نکرده است. ترکیه تا چهار میلیون مهاجر در خاک خود دارد که چند صد هزار نفر از آنها از افغانستان آمده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، ظاهراً مقامات ترکیه ساخت دیوار در مرز با ایران را تسریع کرده و گشت های خود را در آنجا افزایش داده اند. با این حال ، مهاجران از موانع عبور می کنند.

زنان قبل از طالبان و در دوران حکومت او  چرا غرب نگران آینده خود است

پیروزی طالبان بحران مهاجرت جدیدی را تهدید می کند.  با این حال ، فرار از اروپا برای افغان ها دشوار است[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *