32 شرکت خصوصی در کوبا تأسیس می شود

[ad_1]

تا کنون ، فقط اشخاص حقیقی به عنوان مشاغل آزاد می توانند به طور مستقل در کوبا تجارت کنند و همچنین قوانین و محدوده صنایع محدودی دارند. آنها عمدتا در صنعت هتلداری یا به عنوان تعمیرکار کار می کنند. بیست شرکت تازه تأسیس شده توسط این افراد خود اشتغالی تأسیس شده است ، بنابراین آنها شکل تجارت را تغییر می دهند.

شرکت های خصوصی که می توانند تا صد کارمند داشته باشند ، تازگی دارند. آخرین چنین شرکت هایی در کوبا در دهه 1960 وجود داشت قبل از آنکه فیدل کاسترو رهبر کمونیست وقت شرکت های خصوصی را به عنوان “بازمانده سرمایه داری” ملی کند.

کارشناسان به نقل از El País معتقدند که این یک گام تاریخی است ، با وجود این واقعیت که بخش های تجاری محدود هستند. به طور خاص ، شرکت ها نمی توانند ، به عنوان مثال ، در مراقبت های بهداشتی ، مخابرات ، انرژی یا رسانه ها ، بلکه در زمینه دفاع یا حسابداری نیز فعالیت کنند.

حدود یک سوم بنگاه های کوچک و متوسط ​​تازه تأیید شده مجوز تولید غذا دارند. شرکتها در قالب شرکتهای با مسئولیت محدود هستند و می توانند هر تعداد شریک داشته باشند. با این حال ، لازم نیست یک کوبایی در چندین شرکت از این قبیل شریک باشد. یک سرمایه گذار خارجی نیز نمی تواند شریک باشد. با این حال ، می توان شرکت های مشارکتی با مشارکت خارجی ایجاد کرد ، اما آنها باید در وزارتخانه مراحل خاصی را طی کنند.

کوبا اصلاحات پولی را اعلام کرد ، برای اولین بار از سال 1959 به احتمال زیاد این پزو محلی را تضعیف می کند

اقتصاد کوبا در سال های اخیر با بحران عمیقی روبرو شده است که با ازسرگیری تحریم ها توسط جانشین آن ، دونالد ترامپ ، در پی گرم شدن روابط آمریکا و کوبا در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما تشدید شد. پس از آن ، بحران در این جزیره ، که به گردشگری وابسته بود ، با محدودیت های سفر برای همه گیری کووید -19 تشدید شد. بسیاری از کوبایی ها دولت کمونیستی را مسئول کمبود کالاهای اساسی و قطع برق می دانند که با تحریم اقتصادی آمریکا در دهه 1960 و تحریم های جدید ایالات متحده توسط ترامپ توجیه شد.

به نوشته روزنامه El País ، ششمین کنگره حزب کمونیست کوبا ، که هنوز تنها حزب سیاسی مجاز کوبا است ، در سال 2011 به شرکت های کوچک و متوسط ​​خصوصی اجازه داد. با این حال ، تنها در سال جاری ، دولت قوانین مربوطه را تصویب کرد. به عنوان مثال تابستان امسال به کوبائی ها اجازه داده شد تا پایان سال مقادیر نامحدود دارو ، مواد غذایی و اقلام بهداشتی را برای استفاده شخصی خود از خارج از کشور وارد کنند. به گفته برخی تحلیلگران ، دولت در تلاش است تا از اعتراضات گسترده بیشتر جلوگیری کند. آنها در ژوئیه سال جاری ظاهر شدند و علاوه بر سطح ناامید کننده زندگی طولانی مدت بسیاری از مردم کوبا ، بدتر شدن وضعیت همه گیر همه گیر COVID-19 نیز به آنها کمک کرده است. اعتراض بزرگ دیگری روز دوشنبه (11 اکتبر) در کوبا برنامه ریزی شده است – اعتصاب ملی برای آزادی زندانیان سیاسی و پایان سرکوب علیه منتقدان رژیم.

عکس: ببینید کوبا در مقابل کاسترو چگونه بود[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *