Delta به عنوان مسری ترین نوع ویروس کرونا. این مطالعه هزار برابر بار ویروسی بیشتر را تأیید می کند

[ad_1]

نویسندگان آن می گویند افرادی که به این دلتا آلوده می شوند احتمالاً قبل از آلوده شدن به نسخه اصلی ویروس کرونا به محیط خود مسری هستند. رادیو عمومی NPR آمریکا در وب سایت خود می نویسد ، به طور متوسط ​​، حدود چهار روز طول می کشد تا جهش دلتا در بدن انسان قابل تشخیص باشد ، در حالی که نسخه اصلی ویروس کرونا ، شش روز است.

محققان مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) در استان گوانگژو چین گفتند جهش دلتا با سرعت بیشتری و در تعداد بسیار بیشتری از راه اصلی در مجاری هوایی گسترش می یابد. دوز ویروسی دلتا به طور متوسط ​​حدود هزار برابر است ، که طبق گفته نویسندگان این تحقیق ، دلیل این که هنوز هم مسری ترین نوع ویروس کرونا است ، توضیح می دهد. به گفته متخصصان ، میزان ویروس در بدن معمولاً میزان مسری بودن فرد را تعیین می کند.

موسسه بهداشت عمومی دولتی گفت ، 80 درصد از نوع دلتا ویروس کرونا در جمهوری چک رایج است

محققان چینی در این مطالعه بر اهمیت جداسازی افراد برای حداقل 14 روز بلافاصله پس از تماس با افراد آلوده تأكید كردند. همین روش توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای آمریکا (CDC) توصیه می شود.

برنامه گذرنامه و امتیاز

نویسندگان این مطالعه نمونه های 167 نفری را که از 21 مه تا 18 ژوئن در گوانگژو ، مرکز استان گوانگژو آلوده به جهش دلتا شده بودند ، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. محققان سپس بار ویروسی 62 فرد آلوده را با دوز ویروس در افراد آلوده به covid-19 در اوایل ژانویه 2020 مقایسه کردند.

مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری (ECDC) اظهار داشت که جهش دلتا (B.1.617.2) 40 تا 60 درصد مسری تر از نوع آلفا (B.1.1.7) است که برای اولین بار در انگلیس شناسایی شد. ECDC هشدار داده است که جهش دلتا ممکن است با خطر بیشتری در بیمارستان بستری باشد. طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی (WHO) این گزینه تقریباً در صد کشور جهان تأیید شده است. در برخی از کشورهای اتحادیه اروپا ، انگلستان و ایالات متحده ، این امر منجر به افزایش شدید موارد تایید شده covid-19 شده است.

به گفته کارشناسان ، جمهوری چک در محدوده مصونیت جمعی است[ad_2]

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *